Operowa Klisza II w Operze Krakowskiej

-
29.06.2024
Operowa Klisza II

Zmagania natury i kreacji cyklicznie powracają w dziejach sztuki, niosąc nierozstrzygnięty wciąż dylemat estetyczny: pozostać wiernym temu, co widzimy czy też ulec pokusie stylizacji? A jeżeli już wybierzemy tę wierność – to co tak naprawdę widzimy? W jaki sposób rejestrujemy i przetwarzamy rzeczywistość?

 

Opera Krakowska zaprasza na wydarzenie z cyklu „Operowa Klisza”, które odbędzie się 6 lipca o godz. 16.00 w Muzeum Fotografii w Krakowie. Tym razem przeniesiemy się w muzyczny świat Giacomo Pucciniego, jednego z czołowych przedstawicieli weryzmu w operze włoskiej. Puccini przedstawiał historie bliskie rzeczywistości, pełne emocji i życiowych dylematów, odrzucając fantastyczne opowieści na rzecz ludzkich doświadczeń.

 

Wystąpią soliści Agnieszka i Tomasz Kukowie, a na fortepianie zagra Joachim Kołpanowicz. Po recitalu odbędzie się zwiedzanie wystawy Co robi zdjęcie? ukazującej fotografię jako narzędzie zapisu i przemiany rzeczywistości.

 

Więcej informacji na stronie internetowej Opery Krakowskiej:

www.opera.krakow.pl/spektakle/operowa-klisza-ii

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.