Aktualności

26 luty 2021
Polot, finezja, kunszt – w taki sposób najprościej można określić pianistykę wirtuoza, Jerzego Maciejewskiego, który 28 lutego wystąpi na scenie Warszawskiej Opery Kamerlanej. Solista, członek zespołów kameralnych, w tym autorskiego Tria Fortepianowego im. Ignacego Jana Paderewskiego, a także jeden z członków i współzałożyciel zespołu Camerata Vistula, swobodnie porusza się w muzyce wszystkich epok i czyni to zawsze z jednakowym, charakterystycznym dla siebie pietyzmem.
25 luty 2021
W piątek 26 lutego 2021 roku o godz. 19.30 w odnowionej sali koncertowej Filharmonii Krakowskiej przy ulicy Zwierzynieckiej odbędzie się koncert oratoryjny zorganizowany z okazji setnej rocznicy śmierci Władysława Żeleńskiego. Orkiestrę i Chór Filharmonii poprowadzi Sebastian Perłowski, w charakterze solistów wystąpią pianista Piotr Sałajczyk oraz Magdalena Drozd – sopran.
25 luty 2021
28 lutego o godzinie 18.00 (niedziela) w Promie Kultury (ul. Brukselska 23, Warszawa) odbędzie się na żywo  koncert charytatywny promujący wyjątkową płytę Ondinata. Songs for Ondine.
Dochód z wydarzenia zasili badania nad lekiem na CCHS (klątwę Ondyny). Lek ma szansę wejść na rynek w 2028 roku. Kupując bilet na koncert, dokładasz cegiełkę do wielkiego przedsięwzięcia, które umożliwi oddychanie wielu dzieciom i dorosłym chorującym na tę rzadką chorobę.


 
Bilety- cegiełki (50 zł) można nabyć na stronie: 
promkultury.pl 
 
24 luty 2021
27 lutego Filharmonia Łódzka zaprasza na koncert poświęcony pamięci znakomitego dziennikarza muzycznego – Jana Targowskiego.
Jan Targowski był krytykiem muzycznym, publicystą, dziennikarzem Radia Łódź, wykładowcą Akademii Muzycznej w Łodzi. Szczególnie upodobał sobie muzykę jazzową i ją z największym zaangażowaniem popularyzował. Współpracował z rozgłośniami Polskiego Radia i czasopismami, takimi jak „Jazz Forum” czy „Kalejdoskop”. Został uhonorowany nagrodą Grand Prix Jazz Melomani w kategorii „Krytyk Dziennikarz Roku 2001”. W Filharmonii Łódzkiej Jan Targowski wielokrotnie prowadził koncerty, zarówno w siedzibie naszej instytucji, jak i latem poza Łodzią, w ramach festiwalu Kolory Polski.
24 luty 2021
W marcu Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na dwie premiery. Spekatkl na motywach opery Czajkowskiego w reżyserii Pii Partum zawita na scenę już szótego marca. Dwa tygodnie później kolejna premiera - recital Ewy Olszewskiej i Olgi Bilej. 

6 marca, godz. 19:00 
Spektakl "Eugeniusz i Tatiana – Zakręt" w reżyserii Pii Partum i pod kierownictwem muzycznym Jerzego Wołosiuka na motywach opery „Eugeniusza Oniegina” Piotra Czajkowskiego.
23 luty 2021
Po triumfach 2020 roku: otrzymaniu prestiżowej rekomendacji Diapason d’Or oraz zdobyciu Gramophone Award, brytyjski pianista Benjamin Grosvenor prezentuje swój kolejny album w ramach ekskluzywnej współpracy z Decca Classics. Premiera miała miejsce zaledwie cztery dni temu - 19 lutego.
Płyta zatytułowana „Liszt” to solowe nagranie Grosvenora, skupione wokół twórczości romantycznego wirtuoza fortepianu i kompozytora, Franciszka Liszta. Wydawnictwo to jest szóstym albumem Benjamina nagranym dla Decca Classics, po nagradzanych Koncertach fortepianowych Chopina z 2020 roku.
23 luty 2021
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na premierę koncertu chóru pod dyrekcją Małgorzaty Bornowskiej "Kiedy przyjdzie wiosna". Premiera na scenie teatru odbędzie się w sobotę 27 lutego o 19.00, kolejne przedstawienie - w niedzielę 28 lutego o 18.00.
22 luty 2021
Polska Biblioteka Muzyczna to najmłodsza w ekstraklasie polskich bibliotek, wyjątkowa pod względem zbiorów i bezkonkurencyjna, jeśli chodzi o sposób ich udostępnienia. Prowadzi ją Polskie Wydawnictwo Muzyczne, które podsumowuje przedsięwzięcie realizowane od 2017 roku animacją przedstawiającą proces digitalizacji zasobów Oficyny.
22 luty 2021
Teatr Wielki – Opera Narodowa zapraszając do oglądania online spektakli i materiałów, które tworzy przede wszystkim na ten niełatwy czas, pamięta, że naczelnym zadaniem jest utrzymywanie „gotowości artystycznej”. W chwili, gdy tylko będzie to możliwe, zaprosi znów widzów do teatru, na spektakle i wydarzenia na najwyższym poziomie.
21 luty 2021
12 lutego ukazała się najnowsza płyta gitarzysty klasycznego Mateusza Kowalskiego "Romantyczna Polska muzyka gitarowa" Chopin/ Bobrowicz/ Horecki/ Szczepanowski/ Sokołowski. Płyta wydana przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina dostępna jest już w sprzedaży, a jej premiera odbędzie się 26 lutego 2021 roku o godzinie 19:30 w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie w Salach Redutowych oraz online.

Strony