Carmina Burana w studiu TVP 3 Kraków Studio S-3 Łęg

-
29.05.2024
Carmina Burana

Opera Krakowska serdecznie zaprasza Państwa na koncertową wersję Carmina Burana. Wydarzenie odbędzie 1 oraz 2 czerwca o godz. 19.30 w studiu TVP 3 Kraków Studio S-3 Łęg. 

 

Przez jednych nazywane kantatami scenicznymi, innych oratorium, Carmina Burana oparte są na świeckich pieśniach średniowiecznych, odnalezionych w 1803 r. w bawarskim opactwie Benediktbeuren. Carl Orff wybrał z tego obszernego zbioru tekstów, stworzonych przez wagabundów, studentów i wędrownych kleryków, 24 pieśni i ułożył je w rodzaj libretta. Pierwsza część to pieśni sławiące naturę i budzącą się wiosnę, druga jest pochwałą Bachusa, trzecia mówi o rozkoszach miłości. Mottem całego utworu jest apoteoza życia i afirmacja świata.

 

Carmina Burana Carla Orffa usłyszymy w wykonaniu trzech wspaniałych solistów: Iwony Sochy, Adama Sobierajskiego i Stanisława Kuflyuka. Na scenie wystąpią Orkiestra, Chór i Chór Dziecięcy Opery Krakowskiej oraz Chór Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej Opery Krakowskiej: www.opera.krakow.pl/spektakle/carmina-burana-2.

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.