Wystawa „Wielcy artyści estardy dla Mazowsza 1945–2023” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym

-
20.06.2024
Wystawa „Wielcy artyści estardy dla Mazowsza 1945–2023” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury oraz Związek Artystów Scen Polskich serdecznie zapraszają na wyjątkową wystawę poświęconą działalności artystycznej osób współpracujących z Estradą Wojewódzką i Stołeczną oraz Teatrem Ziemi Mazowieckiej w latach: 1945 – 1979, a także tym, którzy kontynuują ją do dziś. Wernisaż odbędzie się 26 czerwca 2024 r. o godz. 18:00 w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury przy ul. Jagiellońskiej 26 w Warszawie. Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających do września 2024 r.

 

Autorzy wystawy – Zbigniew Rymarz i Jarosław Wojciechowski pragną przypomnieć o tych, którzy niestrudzenie krzewili kulturę w miejscach o ograniczonym dostępie do sztuki, a tym samym złożyć hołd w stronę piosenkarzy, śpiewaków, konferansjerów i parodystów, którzy przez lata kształtowali kulturalne oblicze Mazowsza. Wystawa przybliża sylwetki artystów, którzy występowali zarówno na scenach polskich teatrów, jak i w ramach działalności impresaryjnej, odwiedzając liczne miasteczka i wioski. Nie zabraknie wspomnień o zasłużonych, już zmarłych postaciach, które znacząco wpłynęły na kulturalne dziedzictwo regionu.

 

Podczas wystawy prezentowane będą biogramy artystyczne, zdjęcia, okładki programów oraz pamiątki z epoki, takie jak oryginalne autografy, elementy kostiumów, programy i fotografie. Wszystko to przybliży odwiedzającym niezwykłe historie ludzi, którzy tworzyli i promowali kulturę na Mazowszu. Organizatorzy zapraszają na niezapomnianą podróż w czasie do Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury.

 

Wielcy artyści estardy dla Mazowsza 1945 – 2023”

26 czerwca 2024, godz. 18:00

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

Warszawa, ul. Jagiellońska 26

 

Autorzy wystawy:

  • Zbigniew Rymarz
  • Jarosław Wojciechowski
  • Członkowie Zarządu Sekcji Estrady ZASP (przewodnicząca Zarządu: Iwona Wujastyk)

 

www.mteatr.pl

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.