Premiera opery „Wesele Figara” W. A. Mozarta w Teatrze Wielkim w Łodzi

-
16.12.2021
Premiera opery „Wesele Figara” W. A. Mozarta w Teatrze Wielkim w Łodzi

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na premierę opery „Wesele Figara” W. A. Mozarta. Reżyserii tego dzieła podjął się Roberto Skolmowski. Kierownictwo muzyczne nad operą sprawuje Adam Banaszak, a scenografię przygotowuje Paweł Dobrzycki.

Wesele Figara (Szalony dzień czyli wesele Figara) Wolfganga Amadeusa Mozarta, to komiczna perełka operowa, która bawi i uczy, zaskakuje i daje do myślenia - bez zbędnego moralizatorstwa, z przymrużeniem oka, z wdziękiem i lekkością. Podtytułowy Szalony dzień w muzyczno-wokalnym i scenicznym wydaniu, za sprawą pokrętnych, ale nikomu nieszkodzących intryg miłosnych pełnych inwencji bohaterów - staje się rzeczywiście dniem szalonym. Każdy z nich ma do załatwienia „swoje” i na różne – często jakże wymyślne – sposoby stara się tego dopiąć, zrealizować uczuciowe plany, ziścić to - co wydawać by się mogło niemożliwe. A jednak… wszystko prowadzi do szczęśliwego finału; w towarzystwie mistrzowskiej muzyki - pełnej polotu i finezji, dowcipnej i wzruszającej.


Po wiedeńskiej prapremierze słychać było okrzyki: Brawo, brawo maestro! Niech żyje, niech żyje wielki Mozart! I mistrz i jego dzieło w pełni na nie zasłużyli, co i dziś możemy sprawdzić.
Szalony dzień… Profesor Zygmunt Latoszewski dodaje: Zaiste; ale w jak najlepszym znaczeniu tych słów! A, że Profesor ma rację – przekonać się będzie można już podczas spektaklu.Premiera już 18 i 19 grudnia o 19:00. Bilety dostępne na operalodz.com i w kasach Teatru.


 

Obsada:
 
HRABIA ALMAVIVA: Łukasz Motkowicz, Arkadiusz Anyszka
HRABINA:Patrycja Krzeszowska, Natalia Rubiś
ZUZANNA: Hanna Okońska, Aleksandra Borkiewicz
FIGARO: Robert Gierlach, Nikhil Goyal
CHERUBIN: Michał Sławecki, Jakub Foltak, Weronika Leśniewska
 
MARCELINA: Agnieszka Makówka, Olga Maroszek
BARTOLO: Rafał Pikała, Robert Ulatowski
BASILIO: Dawid Kwieciński, Sebastian Mach
DON CURZIO: Dawid Kwieciński, Sebastian Mach, Paweł Żak
ANTONIO: Robert Ulatowski, Rafał Pikała, Andrzej Kostrzewski
BARBARINA: Aleksandra Borkiewicz, Hanna Okońska, Agnieszka Grabowska
BANDA: Jan Łukasiewicz, Tomasz Jagodziński, Krzysztof Pabjańczyk, Beata Brożek-Grabarczyk, Adam Grabarczyk


{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.