"Cyrulik sewilski" Rossiniego z Wiedeńskiej Opery Państwowej w Arte TV [obejrzyj]

-
30.11.2021
"Cyrulik sewilski" Rossiniego z Wiedeńskiej Opery Państwowej w Arte TV

Cyrulik sewilski” Gioachina Rossiniego należy do najpopularniejszych dzieł operowych, cieszących się nieustającym sukcesem. W nowej inscenizacji Herberta Fritscha reżysera, aktora i artysty nowych mediów w Wiedeńskiej Operze Państwowej wystąpią następujące gwiazdy: Juan Diego Flórez, Ildar Abdrazakov, Vasilisa Berzhanskaya oraz Étienne Dupuis.

Komedia pod tytułem „Cyrulik sewilski, czyli daremna przezorność”, którą napisał Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais, była swego czasu znana dzięki opracowaniu muzycznemu Giovanniego Paisiella, które cieszyło się wielką popularnością przez ponad 30 lat od momentu swojego powstania. I właśnie dlatego „Cyrulik” Rossiniego został niemiłosiernie wygwizdany podczas swojej prapremiery w Rzymie w 1816 roku. Jednak już drugie przedstawienie okazało się ogromnym sukcesem, a dzieło zdobyło w przeciągu krótkiego czasu uznanie w całej Europie.

 

Herbert Fritsch inscenizuje arcydzieło Rossiniego jako barwny i dynamiczny spektakl w stylu rokokowym, z elementami pantomimy, nawiązując do komedii dell'arte, a gwiazdy opery przekonują doskonałym śpiewem, talentem komediowym i żywiołową grą aktorską.


Spektakl nagrany 7 października 2021 r. w Wiedeńskiej Operze Państwowej.

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.