Jak zapobiegać i radzić sobie z wypaleniem zawodowym – bezpłatny webinar z okazji Światowego Dnia NGO

-
24.02.2024
Jak zapobiegać i radzić sobie z wypaleniem zawodowym – bezpłatny webinar z okazji Światowego Dnia NGO

Pomagam.pl oraz serwis Doing Good zapraszają pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych na bezpłatny webinar pełen wsparcia zatytułowany Wypalenie zawodowe: Jak odzyskać pasję i motywację do tego, by pomagać innym? Webinar odbędzie się 26 lutego, a jego gościem będzie dr Anna Kieszkowska-Grudny, prezeska i współzałożycielka Minds of Hope | Instytut BezStresu.

 

Pracownicy NGO zagrożeni wypaleniem zawodowym

Praca w organizacjach pozarządowych daje poczucie misji i celu, ale jednocześnie wiąże się z licznymi wyzwaniami, którym towarzyszą zmęczenie i stres. Jak wynika z raportu Cypryańska, M. (2020). Wyzwania i zagrożenia pracy w NGO i nieformalnych ruchach społecznych – duża część uczestników badania (około 38% osób) czuła się wypalona często lub bardzo często, z czego 9% każdego dnia.

 

To przedłużający stres i zmęczenie, z którymi na co dzień borykają się pracownicy i wolontariusze NGO, są wiodącymi czynnikami, które sprzyjają wypaleniu.

 

Webinar z okazji Światowego Dnia NGO

Osoby pracujące w trzecim sektorze na co dzień wkładają całe serce i energię, aby nieść pomoc tym, którzy tego potrzebują. Dlatego z okazji zbliżającego się Światowego Dnia NGO Pomagam.pl – serwis do zakładania darmowych zbiórek, oraz Doing Good – serwis z impactowymi ofertami pracy, które na co dzień współpracują z pracownikami organizacji pozarządowych, chcąc uhonorować ich pracę i działania, organizują bezpłatny webinar, którego celem jest wsparcie dobrostanu osób związanych z NGO.

 

Gość i program webinaru

Gościem webinaru będzie dr Anna Kieszkowska-Grudny – prezeska i współzałożycielka Minds of Hope | Instytut BezStresu, doktor nauk medycznych, psycholożka kliniczna, neuropsycholożka i psychoterapeutka, coachka i mentorka, trenerka. Pierwsza w Europie specjalistka z certyfikatem The American Institute of Stres w zakresie kompleksowej diagnozy i terapii skutków stresu.

 

Podczas webinaru poruszone zostaną m.in. zagadnienia:

  • Jak sobie radzić z wypaleniem zawodowym? – Skuteczne strategie.
  • To przesilenie czy już wypalenie? – Symptomy wypalenia zawodowego.
  • Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu.

 

Zapisy

Organizatorzy serdecznie zapraszają na webinar wszystkie osoby związane z NGO, które czują, że ten temat ich dotyczy i chcą zadbać o swój dobrostan. Webinar odbędzie się w poniedziałek, 26 lutego, w godzinach 12.00-13.00. Aby w nim uczestniczyć, trzeba zapisać się pod linkiem: https://doinggood.clickmeeting.com/wypalenie-zawodowe-jak-odzyskac-pasje-i-motywacje-do-tego-by-pomagac-innym-/register

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.