Swatch Art Journey przenosi dzieła sztuki na twój nadgarstek

-
26.03.2023
Swatch Art Journey przenosi dzieła sztuki na twój nadgarstek

Kultowe dzieła z pracowni artystów i ze ścian muzeum wkraczają w życie codzienne na całym świecie.

 

Na całe życie zapada nam w pamięć ten pierwszy raz, gdy stajemy na wprost najsłynniejszych arcydzieł świata; to poczucie odkrywania nowych światów i twórczego iskrzenia. Na styku sztuki i świata Swatch dzieją się niesamowite rzeczy; od samego początku Swatch znajduje nowe sposoby przenoszenia sztuki do naszego życia.

 

Rok 2023 otwiera nowy rozdział w Swatch Art Journey, z 5 ważnymi premierami kolekcji kapsułowych, które ukażą się między połową marca a majem. Cała linia jest jak przygoda niosąca nas przez różne etapy historii sztuki, od Botticellego po Lichtensteina, a dzięki nieoczekiwanym detalom trudno byłoby o kolekcję bardziej w charakterze Swatch.

 

W swoich radośnie prowokacyjnych modelach GENT i NEW GENT, Swatch odświeża dziesięć wielkich arcydzieł: każdy zegarek jest hołdem złożonym artyście, który nie bał się próbować nowego.

 

Od marca 2023 r. dostępna będzie pierwsza część Kolekcji Swatch Art Journey. W maju ukaże się kolejna, wnosząc radość kreatywności do świata sztuki i kolekcjonerów Swatch na całym świecie.

 

Swatch x MoMA powstał na cześć POP Artu w setną rocznicę urodzin Roya Lichtensteina.

 

Swatch x Magritte jest hołdem złożonym temu surrealiście z okazji 125. rocznicy urodzin.

 

Swatch x LE GALLERIE DEGLI UFFIZI to celebracja natury i kobiecości widzianych okiem wielkiego renesansowego mistrza Sandro Botticellego.

 

Swatch x LOUVRE ABU DHABI łączy energię „Wielkiej fali w Kanagawie” artysty Hokusai z majestatycznym „Astrolabium”.

 

Romans Swatch ze sztuką rozpoczął się w roku 1985 od pierwszego z długiej linii zegarków Art Special. Marka Swatch, od zawsze poszukująca sposobów demokratyzacji świata sztuki, sprzymierzyła się ze słynnymi muzeami, odtwarzając niektóre z najwspanialszych dzieł z ich kolekcji w nowej serii Museum Journey.

 

Rijksmuseum w Amsterdamie (2018) oraz Muzeum Thyssen-Bornemisza w Madrycie (2018) jako pierwsze otworzyły swoje podwoje dla Swatch, a wkrótce dołączyły: muzeum Louvre w Paryżu (2019), MoMA w Nowym Jorku (2021) i wreszcie paryski Centre Pompidou (2022).

 

Dodatkowe informacje o Kolekcji na stronie Swatch.

 

#SwatchArtJourney

#Swatch

Swatch x MoMA
Swatch x Magritte
Swatch x LE GALLERIE DEGLI UFFIZI
Swatch x LOUVRE ABU DHABI

Informacje o Swatch

 

Pozytywna prowokacja i joie de vivre rodem ze Szwajcarii: w momencie powstania w 1983 r., Swatch zatrząsł branżą zegarmistrzowską. Swatch pozostaje jednym z wiodących producentów zegarków i należy do najbardziej pożądanych marek na świecie, co zawdzięcza niezwykłym projektom i podążaniu z duchem czasu – jest przy tym zawsze wierny sobie. Firma nie przestaje zaskakiwać, zarówno regularnie wypuszczanymi nowymi modelami, jak i kolekcjami specjalnymi. Rewolucyjny sposób, w jaki Swatch myśli i działa, był widoczny od początku: marka szybko zaangażowała się w sporty akcji, takie jak BMX, longboarding czy surfing. Natomiast Swatch Art Peace Hotel w Szanghaju świadczy o zamiłowaniu marki do sztuki, tworząc miejsce spotkań artystów z całego świata.

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.