Ryszard Kusek majowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

-
03.05.2022
Ryszard Kusek majowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA  Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Działalność muzyczna wcale nie musi ograniczać się do bycia wykonawcą. Co więcej – muzyka obejmuje nie tylko aspekty artystyczne, ale też biznesowe. Na obu tych polach działa majowy Kompozytor miesiąca PWM – Ryszard Kusek.

Ryszard Kusek jest wielokierunkowo wykształconym muzykiem: dyrygentem, pedagogiem, kontrabasistą i kompozytorem. Oprócz tego jest profesjonalnych coachem i absolwentem zarządzania. Swoje wykształcenie i doświadczenie realizuje na stanowisku dyrektora szkoły muzycznej. Pracując z młodymi adeptami sztuki wie, jakiej literatury potrzebują, by się rozwijać. Swoją wieloletnią wiedzę zawarł w zbiorach utworów na tak dobrze znany sobie kontrabas: Etiudowe oczko (solo) i W dawnym stylu (z fortepianem), wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

 

Publikacje Ryszarda Kuska można kupić w księgarni stacjonarnej i internetowej PWM-u. Śpieszcie się – tylko w maju możecie skorzystać z 50% rabatu na zakup utworów kompozytora. Nuty w wersji elektronicznej dostępne są od ręki w aplikacji nkoda. Korzystając z niej, już po kilku kliknięciach możecie zacząć ćwiczyć!

 

Tym, którym nudzi się samotna gra, polecamy aplikację con.sol.la, w której dostępne są nagrania poszczególnych ścieżek utworów zawartych w zbiorze W dawnym stylu. Możliwość wyciszenia dowolnego głosu w utworze pozwoli na ćwiczenie nie tylko solowej partii kontrabasu z towarzyszeniem nagranego akompaniamentu, ale też wprawienie się w roli pianisty współpracującego z solistą. con.sol.la dostępna jest do pobrania na telefony i tablety z systemem Android i iOS.

 

Jesteście ciekawi innych ciekawostek dotyczących muzycznej działalności Ryszarda Kuska? Śledźcie aktualności i media społecznościowe Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, gdzie już niebawem będziecie mogli dowiedzieć się więcej o majowym Kompozytorze miesiąca!

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.