"Praca kobiet nigdy się nie kończy" [Akademickie Centrum Designu w Łodzi]

-
10.07.2024

"Praca kobiet nigdy się nie kończy" to projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Składają się na niego wystawy trzech uznanych w Polsce i na świecie artystek. Wszystkiemu towarzyszyć będą pokazy młodych projektantów_tantek i artystów_tek. 

Tematyka wystaw odnosi się do pracy kobiet w szerokim kontekście. Premierowe dzieła będą świadectwem zaangażowania artystek w lokalne tradycje oraz ukażą postrzeganie kobiecej tożsamości poprzez status zawodowy. Zależność ta będzie się ujawniać w postaci kształtowania nowych wizerunków ciał, dokumentacji tożsamości płci, codziennej pracy kobiet, kreacji ubiorów i instalacji przestrzennych. Uznanym artystkom zawtóruje młode pokolenie, które dodatkowo zwiększy zakres artystycznych wypowiedzi.

 

Projekt "Praca kobiet nigdy się nie kończy" odbywa się w terminie 5.07–21.12.2024 r. W jego skład wchodzą trzy premierowe wystawy indywidualne:

  • Poli Esther, "KORALE Z ZIEMNIAKÓW _ POTATOES AND PEARLS", 5.07-5.08.2024;

   

  • Agaty Zbylut (wydarzenie międzynarodowego Festiwalu Łódź Czterech Kultur 2024), "SMUTN* LEPSZEGO ŚWIATA NIE ZBUDUJĘ", 13.09-15.10.2024;

           

  • Katarzyny Swinarskiej (wydarzenie Festivalu ART&DESIGN 2024, cyklicznego wydarzenia Akademickiego Centrum Designu w Łodzi), "SEKRETY FABRYCZNYCH DZIEWCZYN", 15.11-21.12.2024.

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.