Kulturalny tydzień w CSK w Lublinie

-
09.05.2023
Scena w Budowie w CSK

Przed nami kolejna edycja Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”. Od piątku startuje Festiwalowy Cykl Filmowy „Ona w teatrze” –w Kinie CSK zobaczymy wybrane spektakle Teatru Telewizji, których motywem przewodnim są nietuzinkowe kobiety: Gdy tańczyła Isadora, Moralność pani Dulskiej i Posprzątane | 12-14 MAJA 2023. W sobotę (i niedzielę) na pl. Teatralnym oficjalne otwarcie i wyjątkowe widowisko inspirowane twórczością Stanisława Lema – Spektakl plenerowy Solarsi w wykonaniu Fundacji Sztukmistrze oraz Synergy Art | 13-14 MAJA 2023.

 

W tym tygodniu na scenie Sali Operowej będzie kabaretowo: w środę wystąpi Czesuaf – „Skandal” i Trzecia Strona Medalu | 10 MAJA 2023, a w czwartek swój program zaprezentują Zdolni i Skromni oraz Kabaret Fifa-RaFa | 11 MAJA 2023. Tydzień zakończy się muzyczną podróżą pełną emocji i wzruszeń: koncertem Ani Wyszkoni „Z cegieł i łez | 14 MAJA 2023.

 

W czwartek w Klubie Muzycznym CSK jazzowe aranżacje kilkunastu wybitnych polskich piosenek z ubiegłego stulecia w wykonaniu Adam Czerwiński Trio | MAP Kiedy Byłem | 11 MAJA 2023.

 

Kino CSK zaprasza na kolejną odsłonę Dyskusyjnego Klubu Filmowego: Media rządzą światem | Profesura i Popkultura w Kinie CSK | 10 MAJA 2023.

 

Do 10 MAJA 2023 CSK czeka na zgłoszenia do udziału w 3 edycji konkursu wokalnego dla dzieciŚpiewamy marzenia” – szczegóły na stronie CSKlublin.pl.

 

Miłośników sztuk plastycznych mogą zainteresować wystawy CSK:

 

Wkrótce w CSK:

- 20. Millennium Docs Against Gravity w Kinie CSK | 19-28 MAJA 2023

- Zespół Iksy – Muzyczna Scena Młodych | 19 MAJA 2023

- „KRYPTONIM 27” | Art Color Ballet w ramach Festiwalu Scena w Budowie | 20 MAJA 2023

- Spotkanie autorskie „Teatr zza kulis” w ramach Festiwalu Scena w Budowie | 22 MAJA 2023

- „Lalka” | Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie w ramach Festiwalu Scena w Budowie | 26 MAJA 2023

- Gala wręczenia nagród „Złota Kieszeń” | 27 MAJA 2023

- Spotkania podróżnicze w CSK: Nie tylko tango i piłka nożna – życie i podróże w argentyńskim stylu | 29 MAJA 2023.

 

Szczegóły poniżej. CSK zaprasza!

 

Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”

Scena w Budowie 2023

 

„Scena w Budowie” to wydarzenie, które stanowi wyjątkowe na skalę ogólnopolską przedsięwzięcie, cieszące się popularnością i uznaniem. Program konstruowany jest nie na podstawie gustów kuratorskich, ale za pomocą obiektywnych kryteriów, wydobywa najbardziej wartościowe pod względem scenografii i kostiumów, spektakle.

 

Główną częścią Festiwalu jest konkurs, w którym nagradzane są najlepsze spektakle powstałe
w ostatnim czasie.

 

---

 

Festiwalowy Cykl Filmowy „Ona w teatrze”

Festiwalowy Cykl Filmowy „Ona w teatrze”

 

12 MAJA 2023 | 19:00

13 MAJA 2023 | 19:00

14 MAJA 2023 | 18:00

Kino CSK

 

Kluczem do wyboru spektakli Teatru Telewizji, które prezentujemy w ramach cyklu filmowego, jest kobieta. Aktorka, reżyserka, scenografka, kostiumografka, pisarka. W każdym z przedstawień w głównych rolach zobaczymy na ekranie artystki wybitne i nietuzinkowe, między innymi Magdalenę Cielecką, Teresę Budzisz-Krzyżanowską, Agatę Kuleszę czy Aleksandrę Konieczną. Prezentowane spektakle telewizji: Gdy tańczyła Isadora (reżyseria: Magdalena Łazarkiewicz, rok: 1998, scenografia:  Katarzyna Sobańska-Strzałkowska, kostiumy: Dorota Roqueplo); Moralność pani Dulskiej ( reżyseria: Marcin Wrona, rok: 2013, scenografia: Anna Wunderlich, kostiumy: Aleksandra Staszko, Małgorzata Karpiuk); Posprzątane (reżyseria: Agnieszka Wróblewska-Lipiec, rok: 2016, scenografia: Krzysztof Benedek, Agnieszka Zawadowska, kostiumy: Izabela Stronias).

 

– wstęp wolny wejściówki do odbioru w kasie CSK

 

---

 

Spektakl plenerowy „Solarsi” | Fundacja Sztukmistrze / Synergy Art

Solarsi

 

Wydarzenie specjalne otwierające Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”

13-14 MAJA 2023 | 20:30

Plac Teatralny

 

W Lublinie na placu Teatralnym wylądowało UFO?! Jeśli szukasz kontaktu z pozaziemską cywilizacją i jesteś przekonany, że obcy od dawna są wśród nas, zapraszamy na premierowy spektakl w wykonaniu Fundacji Sztukmistrze oraz Synergy Art, który otworzy VII edycję Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”. Wokół specjalnie stworzonej instalacji scenograficznej i przy wsparciu „nieziemskich” efektów pirotechniczno-ogniowych połączonych z dużą dawką humoru prześledzimy perypetie dwojga przybyszów ze Słońca, których lądownik uległ awarii w centrum miasta.

 

– wstęp wolny

 

---

 

Sala Operowa

Kabaret Czesuaf – „Skandal” i Kabaret Trzecia Strona Medalu. Rejestracja DVD

Kabaret Czesuaf i Kabaret Trzecia Strona Medalu

 

10 MAJA 2023 | 18:30

 

Kabaret Czesuaf rusza w Polskę z całkowicie nowym programem zatytułowanym „Skandal!”. Nowe historie, intrygujące postaci, nieoczekiwane rozwiązania, a to wszystko osadzone w naszej codziennej, nie zawsze łatwej rzeczywistości. Popatrzcie na otaczający świat oczami trzech przystojniaków z piękną i energiczną blondynką na czele. Dajcie się im wciągnąć w pełną zaangażowania podróż po skeczach i piosenkach, które każdemu gwarantują blisko dwie godziny doskonałej rozrywki na najwyższym poziomie. Pozwólcie się zaprosić do wspólnej, skandalicznie dobrej zabawy. Jak to skomentować? To po prostu SKANDAL!!! -icznie śmieszny program. Uwaga program, może zawierać wulgaryzmy!

 

Trzecia strona Medalu – „Prześmiewczość zorganizowana”

Kabaret Trzecia Strona Medalu, czyli powiew świeżości na polskiej scenie kabaretowej. Połączenie młodości i świeżości z muzyką na żywo. Czterech facetów i grzejnik. Takie kwartetowe trio w duecie, a capella! Inteligentni, przystojni, zabawni – tylko tego im brakuje. „Prześmiewczość zorganizowana” – czyli trzecia strona medalu w pozornie zwykłych sytuacjach, z którymi widz utożsamia się aż do bólu... brzucha ze śmiechu! Rzut męskim okiem na życie w aktualnie otaczającym nas, szybko zmieniającym się świecie. Sytuacje, z którymi boryka się dzisiejszy mężczyzna w różnym wieku! Nic już nie jest takie samo! Od męskich wypadów przez męskie rozmowy po ostatnie chwile kawalerskiego życia. Nawet piosenki skierowane do płci przeciwnej już nie takie jak wcześniej. Humor nie do opisania a do doświadczenia na własnej skórze. Skierowany bezpośrednio w stronę widza i nastawiony na interakcje z publicznością. Na scenie: Marek Gajewski, Wojciech Smyk, Łukasz Adamus i Szczepan Szubzda! Kabaret Trzecia Strona Medalu został zainicjowany w 2011 w Przemyślu, a od 2013 roku związany jest z krakowską sceną kabaretową. To paczka facetów o satyrycznym i prześmiewczym podejściu do życia, których zainteresowanie przerodziło się w pasję. To mieszanka młodości i doświadczenia przy akompaniamencie akordeonu. Obrońcy piosenki kabaretowej. Uczestnicy ponad 80 festiwali kabaretowych, laureaci ponad 70 nagród i wyróżnień, w tym zwycięzcy Ryjkowego Konkursu na Boczku 2022.  

                                                                                                                                                                     

W przypadku spóźnienia się na rejestrację DVD nie gwarantujemy miejsca wskazanego na bilecie! Prosimy o wcześniejsze przybycie.

 

– bilety w kasie CSK oraz na bilety.CSKlublin.pl

 

---

 

Zdolni i Skromni oraz Kabaret Fifa-RaFa. Rejestracja DVD

Zdolni i Skromni oraz Kabaret FiFa-RaFa

 

11 MAJA 2023 | 18:30

 

Zdolni i Skromni – przebojem podbili serca kabaretowej publiczności. Pokochali ich Ślązacy i nie tylko. Słynny skecz ze Sztefą z Piekar ma już ponad 3 miliony wyświetleń na YouTubie. Dwie kobiety, które podnoszą poziom adrenaliny oraz dwaj mężczyźni energiczni jak wodzirej na góralskim weselu. Ten szalony skład nadzwyczajną dawką śmiechu uratuje was przed kryzysem. O programie: węgiel, prąd, cukier, gaz, finanse publiczne, kościół. Gdzie nie spojrzysz, kryzys! Na szczęście już nie trzeba się tym martwić. Zdolni i Skromni przeprowadzą Was przez recesję stulecia. Zamiast tony węgla, tona żartów. Zamiast cukru, słodkie słówka. Gaz? Zdolni i Skromni gwarantują, że są w gazie. Przyjdź i zobacz na własne oczy, jak kabareciarze rozprawiają się z kryzysami. Na żywo! Na śmiesznie. Na 200%. *program rekomendowany dla widzów dorosłych.

 

Kabaret FiFa-RaFa – Ola i Mateusz Kwiatkowscy – duet na estradzie i w życiu. Mieszanka wybuchowa doświadczenia scenicznego oraz autentycznego uczucia, dzięki czemu prezentowane skecze ukazują życiową codzienność w komiczny sposób. Bezczelnie młodzi, do tego ładni, a przede wszystkim skromni. Zdobywcy Grand Prix na festiwalu PAKA w Krakowie. Ich skecze pojawiały się w programach telewizyjnych na antenach Polsatu, TVP, TV4, Nowa TV, Kino Polska i innych.

 

Rejestracje DVD – zakup biletu jest równoważny ze zgodą na upublicznienie wizerunku. W przypadku spóźnienia się na rejestrację DVD nie gwarantujemy miejsca wskazanego na bilecie! Prosimy o wcześniejsze przybycie.

 

bilety w kasie CSK oraz na bilety.CSKlublin.pl

 

---

 

Koncert Ania Wyszkoni 25 lat

ANNA WYSZKONI

 

14 MAJA 2023 | 19:00

 

Koncert „Ania Wyszkoni – 25 lat” to eleganckie widowisko muzyczne, okraszone wyjątkową aranżacją wizualną, która zabierze Was w dwugodzinną podróż pełną wzruszeń, radości i przyjemnych emocji.

 

Podczas trasy z okazji 25-lecia na scenie usłyszycie doskonale Wam znane hity wokalistki, takie jak: Z ciszą pośród czterech ścian, Oczy szeroko zamknięte, Wiem, że jesteś tam, Agnieszka już dawno…, Czy ten Pan i Pani. Artystka ma na swoim koncie ponad pół miliona sprzedanych płyt oraz wiele nagród i wyróżnień. Albumy Pan i Pani (2009) oraz wydany 3 lata później krążek Życie jest w porządku (2012) osiągnęły status podwójnej platynowej płyty.W 2021 roku, z okazji jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej Anny Wyszkoni, ukazał się dwupłytowy album Nieznośna lekkość hitu.

 

Przez 25 lat kariery Ania Wyszkoni uzbierała na swoim koncie aż 12 wydanych albumów. W listopadzie 2022 roku premierę miał najnowszy, już piąty solowy krążek wokalistki, zatytułowany Z cegieł i serc.

 

– bilety w kasie CSK oraz na bilety.CSKlublin.pl

 

---

 

Klub Muzyczny CSK

Adam Czerwiński Trio | MAP Kiedy Byłem

Adam Czerwiński Trio

 

11 MAJA 2023 | 19:00

KLUB MUZYCZNY CSK

 

Płyta nagrana przez Adam Czerwiński Trio, to próba przypomnienia kilkunastu wybitnych polskich piosenek z ubiegłego stulecia. Zagrali miedzy innymi: Byłaś Serca Biciem Andrzeja Zauchy, Jej Portret Bogusława Meca, Pod Papugami Czesława Niemena, Kulig Skaldów, Modlitwę Tadeusza Nalepy i wiele innych. Utwory te są specjalnie zaaranżowane na trzech wspaniałych muzyków. Znajduje się tam dużo dobrego jazzu, pięknie brzmiącej muzyki akustycznej oraz rock&rolla. Wirtuozi postarali  się utrzymać wspaniały klimat i emocje tych piosenek, a jednocześnie tchnąć w nie nowego ducha.  Skład: Piotr Lemańczyk – bass, Marcin Wądołowski – gitary, Adam Czerwiński – perkusja.

 

– bilety w kasie CSK oraz na bilety.CSKlublin.pl

 

---

 

Kino CSK

Media rządzą światem | Profesura i Popkultura w Kinie CSK

Media rządzą światem

 

10 MAJA 2023 | 18:00

 

Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na kolejne spotkanie + seans filmowy.

 

James Bond w jednej ze swoich misji ratuje świat przed mediami w rękach szaleńców. Tropiąc tę dziarską postawę, zastanowimy się nad wchłanianiem i przetwarzaniem rzeczywistości przez medialne spektakle a zarazem ulegniemy czarowi wstrząśniętego drinka i pięknej roli kobiecej.

 

Jutro nie umiera nigdy reż. Roger Spottiswoode / USA, Wielka Brytania 1997 / obsada: Pierce Brosnan, Jonathan Pryce, Michelle Yeoh / 1 h 59 min

 

– Seans bezpłatny. Pierwszeństwo udziału mają uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Liczba miejsc ograniczona. Bilety na panel dyskusyjny w Kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

 

---

 

Wystawy:

 

W STRONĘ SPOTKANIA KULTUR. Od Teatru Dramatycznego do Centrum Spotkania Kultur – wystawa poświęcona historii budowy”

Wystawa stała | Poziom +3

 

Wystawa rekonstruuje drogę do utworzenia Centrum Spotkania Kultur. Jest także pierwszą próbą zmierzenia się ze skomplikowanymi dziejami gmachu, w którym oprócz tytułowej instytucji swoje siedziby mają m.in. Filharmonia Lubelska, Teatr Muzyczny czy Teatr Andersena. Narracja ekspozycji obejmuje blisko pięć dekad budowy obiektu, a ponadto przywołuje wcześniejsze plany wzniesienia siedziby Teatru Dramatycznego oraz uwzględnia historię samego miejsca – jego zmieniające się w czasie funkcje i otoczenie urbanistyczne. Po meandrycznych ścieżkach dziejów budowy prowadzą licznie zgromadzone świadectwa prasowe, archiwalia i fotografie. Wystawa pozwala też zapoznać się z projektami architektonicznymi z różnych okresów historii budynku, a także umożliwia przyjrzenie się wybranym oryginalnym elementom wystroju i wyposażenia wnętrz, w końcu zaprasza do wysłuchania i obejrzenia dokumentów filmowych. Ekspozycja zachęca więc do spojrzenia na gmach Centrum Spotkania Kultur nie tylko w wymiarze wizualno-użytkowym, ale także jak na monument historii. Oba te wymiary współtworzą niepowtarzalną tożsamość CSK, a zarazem stanowią tło dla koncertów, spektakli i wystaw, które wypełniają bieżącą działalność instytucji.

 

– wstęp wolny 

 

 

Wystawa Stanisław Koguciuk. Malarz urzekający prostotą

do 30 WRZ 2023

Galeria 0

 

Stanisław Koguciuk (1933–2021) – artysta, zwany Nikiforem z Pławanic, laureat wielu nagród i konkursów, członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych, jeden z najbardziej rozpoznawalnych malarzy ludowych Lubelszczyzny, namalował tysiące obrazów nawiązujących do tradycji kultury popularnej czy po prostu życia. Artysta tworzył w pięciu cyklach: pejzaże, sceny rodzajowe z życia wsi, epizody obrzędowe i religijne oraz tzw. Humory

 

Dzieła pochodzą z kolekcji prywatnej Państwa Beaty i Dariusza Mazurków.

 

– wstęp wolny

 

 

Galeria Saska

Julia Mirny  

do 24 LIP 2023

Ogrodzenie Ogrodu Saskiego

 

Zapraszamy na wystawę Julii Mirny – ilustratorki, graficzki. Artystka ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w 2011 roku, gdzie obecnie jest pracownikiem naukowym. W pracach Julii często pojawiają się plakaty, ilustracje prasowe, animacje i okładki muzyczne. Większość jej prac jest wykonywana ręcznie, często stylizowana na analogowe wycinanki. Współpracowała z Vogue Polska, TVP Kultura, Operą Narodową, Warner Music Poland, Magazynem Przekrój, Szkołą Filmową w Łodzi, czy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Artystka jest wielokrotną laureatką polskich konkursów projektowych i ilustratorskich, a jej prace były wystawiane w Polsce, Francji, Japonii i Nowym Jorku. Laureatka nagrody „Srebrny Miecz” w 2014 i 2015 roku za ilustracje w najważniejszym polskim konkursie reklamowo-kreatywnym – KTR Awards.

 

Wystawa została zrealizowana dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lublin.

 

---

 

Biuro WOK

ZAJĘCIA Z ZAKRESU LOGOPEDII ARTYSTYCZNEJ

CZWARTEK | 18, 25 MAJ | 17:00-19:00 | Mała Kieszeń Sceny

Bezpłatne | Limit miejsc ograniczony | Wiek: 15+

Zapisy: [email protected]

 

Zajęcia są skierowane do osób pracujących głosem, działających w grupach artystycznych oraz pragnących zwiększyć swoją wiedzę i umiejętności dotyczące świadomej pracy nad głosem mówionym. Spotkania będą mieć charakter warsztatowy i obejmować tematy związane z emisją i higieną głosu oraz techniką mówienia.

 

---

 

ZAJĘCIA RECYTATORSKIE

WTOREK | 9, 23, 30 MAJ | 17:00-19:00 | Mała Kieszeń Sceny

Bezpłatne | Limit miejsc ograniczony | Wiek: 13+

Zapisy: [email protected]

 

Zajęcia dla recytatorów w formie cyklicznych spotkań indywidualnych i grupowych. Celem zajęć będzie praca warsztatowa oraz przygotowanie do udziału w konkursach recytatorskich, a także budowanie wrażliwości na kulturę słowa.

 

---

 

FESTIWAL NAJCIEKAWSZYCH WIDOWISK – WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD TEATRÓW DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH

Świdnik | 8-9 MAJA 2023

 

Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych jest wydarzeniem przeznaczonym dla dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych, pracujących w szkołach, instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych, a także przestrzeni pozainstytucjonalnej na terenie województwa lubelskiego. Zespoły nominowane w turniejach powiatowych uczestniczą w finałowym przeglądzie – Festiwalu Najciekawszych Widowisk.

 

– więcej  na CSKlublin.pl

 

---

 

57. OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KAPEL I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH

do CZERWCA | Szczegóły w regulaminie

 

Festiwal jest jednym z najważniejszych wydarzeń służących ochronie folkloru muzycznego, prezentującym najbardziej reprezentatywne przykłady, identyfikującym artystów, dokumentującym jego żywe przejawy oraz wpływającym na potrzebę kontynuacji. OFKiŚL ma formę konkursu, w którym biorą udział wykonawcy zakwalifikowani drogą eliminacji organizowanych w niemal wszystkich regionach etnicznych kraju. Od lat niezmiennym celem Festiwalu jest przegląd, ocena, dokumentacja i ochrona tradycyjnego repertuaru, stylu muzykowania i śpiewu ludowego zachowującego gwarę regionów etnicznych, grę na unikalnych instrumentach ludowych oraz popularyzację i ożywianie tych tradycji w społeczeństwie.

 

Harmonogram wydarzenia:

  • Eliminacje w województwie lubelskim | KWIECIEŃ-MAJ
  • 14 MAJA 2023 r. | godz. 13:00 | Ryki | Centrum Kultury i Sportu w Rykach

wystąpią zespoły z powiatu ryckiego, łukowskiego i puławskiego

  • 20 MAJA 2023 r. | godz. 12:00 | Drelów | Gminny Ośrodek Kultury

wystąpią zespoły z powiatu bialskiego

  • 21 MAJA 2023 r. | godz. 10:00 | Janów Lubelski | Janowski Ośrodek Kultury

wystąpią zespoły z powiatu janowskiego

  • 27 MAJA 2023 r. | godz. 10:00 | Lublin | Muzeum Wsi Lubelskiej

wystąpią zespoły z powiatu lubartowskiego, lubelskiego, opolskiego i radzyńskiego

  • 28 MAJA 2023 r. | godz. 10:00 | Lublin | Muzeum Wsi Lubelskiej

Eliminacje Wojewódzkie – wystąpią laureaci przeglądów powiatowych i międzypowiatowych.

 

Eliminacje ogólnopolskie | 22-25 CZERWCA | Kazimierz Dolny

Finał 57. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Wystąpią reprezentanci każdego województwa. Jury, złożone ze znanych etnomuzykologów, etnolingwistów, etnologów i folklorystów, wyłania laureatów w kilku kategoriach: kapele, zespoły śpiewacze, instrumentaliści, śpiewacy, Mistrz i Uczeń. Wytypowani uczestnicy otrzymują nagrody finansowe i dyplomy, a najlepsi wykonawcy w swoich kategoriach – statuetki „Baszty”. Festiwal jest największym tego typu wydarzeniem o zasięgu ogólnopolskim.

 

Poza częścią konkursową podczas Festiwalu odbywają się imprezy towarzyszące, w których uczestniczy około 300 naukowców i artystów, należą do nich:

  • Ogólnopolskie Seminarium Folklorystyczne – przeznaczone dla licznego grona naukowców, badaczy, instruktorów i animatorów folkloru, na którym poruszane są tematy związane z kulturą ludową oraz analizą jej stanu, a także występujących w niej bieżących zjawisk i problemów. Dopełnieniem tematycznym są ekspozycje wystaw (fotografii i malarstwa) oraz instrumentów ludowych.
  • Ogólnopolskie Targi Sztuki Ludowej – bierze w nich udział około 100 najwybitniejszych twórców ludowych – członków Stowarzyszenia Twórców Ludowych, prezentujących niemal wszystkie dziedziny rękodzieła ludowego.
  • Klub Festiwalowy – ma formułę otwartą, a w swojej ofercie programowej posiada warsztaty z zakresu śpiewu naturalnego, tańca i rękodzieła ludowego, pokazy rzemiosła, spotkania z wybitnymi muzykantami i śpiewakami, wystawy, koncerty oraz zajęcia dla dzieci, „pograjki” czy potańcówki przy ludowej muzyce. Rokrocznie oferta jest wzbogacana o nowe elementy.

 

---

 

42. MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

do CZERWCA | Szczegóły w regulaminie

Harmonogram wydarzenia:

Maj | Przeglądy Powiatowe

24 MAJA 2023 | Turniej Powiatowy Ziemski | Klub Muzyczny CSK

13–15 CZE 2023 | Turniej Wojewódzki

 

Konkurs adresowany do uczniów szkół podstawowych, z klas I – VIII. Cieszy się od lat ogromnym zainteresowaniem. Wieloetapowe eliminacje w całym województwie sprawiają, że finał w Lublinie jest reprezentacją najlepszych małych recytatorów z województwa lubelskiego. W eliminacjach na wszystkich szczeblach bierze udział kilkaset recytatorów. Nominowani w turniejach powiatowych, biorą udział w Turnieju Wojewódzkim. Jury ocenia recytatorów w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas 1-3, uczniowie klas 4-6 oraz uczniowie klas 7-8. Nominowani w turniejach powiatowych, biorą udział w Turnieju Wojewódzkim.

 

---

 

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Powitanie Żurawi. Piękno Poleskiego Parku Narodowego

zgłoszenia do 31 LIP 2023

Zgłoszenia: [email protected]

 

Tematem konkursu jest żuraw oraz obszar przez niego zamieszkały, szczególnie tereny w granicach Poleskiego Parku Narodowego. Konkurs trwa od 13 marca 2023 r. do 31 lipca 2023 r.

 

Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu nastąpi we wrześniu w czasie wydarzenia pn. IV Lubelskie Spotkania z Przyrodą Pożegnanie Żurawi w Poleskim Parku Narodowym

 

Bezpłatne | Bez limitu miejsc | Bez ograniczeń wiekowych

 

---

 

Sklepik Kulturalny CSK | Kasa CSK czynny od 10:00 do 18:00

Tarasy Widokowe – dostępne w godzinach otwarcia CSK: od 8:00 do 21:00

 

Więcej na: www.CSKlublin.pl

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.