Koncerty z udziałem Juliana Rachlina i Sarah McElravy w Filharmonii Narodowej

-
12.01.2022
Koncerty Juliana Rachlina i Sarah McElravy w Filharmonii Narodowej

Gwiazdą wieczorów 14 i 15 stycznia w Filharmonii Narodowej będzie Julian Rachlin, którego warszawska publiczność będzie mogła podziwiać w podwójnej roli – dyrygenta i skrzypka.


Kariera Juliana Rachlina nabrała rozpędu po zwycięstwie w Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków – w Amsterdamie w 1988 roku. Następnie został najmłodszym solistą występującym z Filharmonikami Wiedeńskimi w historii tego zespołu, debiutując koncertem pod batutą Riccardo Mutiego. Od tego czasu występuje jako solista na całym świecie ze znakomitymi orkiestrami i dyrygentami. Od kilku lat rozwija także działalność dyrygencką, współpracując z takimi zespołami jak English Chamber Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra, Moscow Virtuosi, Praska Filharmonia i wieloma innymi.W programie koncertu usłyszymy pod jego batutą pełną wdzięku Symfonię C-dur Maksima Berezowskiego, zwanego „ukraińskim Mozartem”, muzykę do baletu „Pory roku” Aleksandra Głazunowa, a także słynną Symfonię koncertującą Es-dur KV 364 na skrzypce, altówkę i orkiestrę Wolfganga Amadeusa Mozarta. W tym ostatnim dziele Julian Rachlin będzie nie tylko dyrygentem, ale również solistą, a na altówce zagra znakomita kanadyjska artystka Sarah McElravy, ceniona solistka
i kameralistka, prywatnie żona Juliana Rachlina.Sobotni koncert (początek o godz. 18:00) będzie również transmitowany na kanale YouTube Filharmonii Narodowej

 

14.01/ piątek / 19:30 / Sala Koncertowa

15.01/ sobota / 18:00 / Sala Koncertowa

 

Orkiestra Filharmonii Narodowej
Julian Rachlin - dyrygent, skrzypce
Sarah McElravy - altówkaMaksim Berezowski - Symfonia C-dur [10']
Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia koncertująca Es-dur na skrzypce, altówkę i orkiestrę KV 364 [30']
przerwa [20']
Aleksandr Głazunow - Pory roku op. 67 [37']

 

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.