Kino na Granicy znów w majówkę

-
18.12.2021
Kino na Granicy znów w majówkę

Organizatorzy 24. edycji Przeglądu Filmowego Kino na Granicy, odbywającego się po dwóch stronach rzeki Olzy, w Cieszynie i Czeskim Cieszynie, ogłosili termin przyszłorocznego festiwalu. Odbędzie się on w dniach 29 kwietnia - 3 maja. Sprzedaż akredytacji rusza już w grudniu.

- Drodzy przyjaciele! Wreszcie podjęliśmy decyzję co do terminu naszej imprezy. 24. Przegląd Filmowy Kino na Granicy rozpocznie się 29 kwietnia i potrwa do 3 maja. A więc majówka znów w Cieszynie! – zwróciła się do widzów i gości festiwalu Jolanta Dygoś, dyrektorka Przeglądu. - Długo wahaliśmy się, bo to termin niepewny pandemicznie, niepodjęte są jeszcze decyzje o przyznaniu dotacji przez instytucje do tego powołane, a więc niewiadoma budżetowa, o czym wielokrotnie mówiliśmy i pisaliśmy. Ale, tak jak i wy, tęsknimy za tym wiosennym weekendem z wami, kiedy nie tylko przyroda się budzi się, ale i my nabieramy wiatru w żagle i chce nam się żyć. To przedsmak wakacji. To też nasz tradycyjny termin od 9 edycji i 2007 roku. A więc, wierząc, że otrzymamy upragnione dofinansowania i znajdziemy życzliwych sponsorów, zaczynamy odliczanie do 29 kwietnia.

 

Przegląd Filmowy „Kino na Granicy” to jedyna taka impreza odbywająca się na polsko-czeskiej granicy. Stawia na nowe kino z Polski, Czech i Słowacji – zestaw, który trudno znaleźć na innych festiwalach. Uczestnicy cenią sobie też możliwość żywego kontaktu z ludźmi filmu: co roku festiwal odwiedzają gwiazdy i topowi przedstawiciele środkowoeuropejskiego kina.

 

Na program Kina na Granicy tradycyjnie złożą się także retrospektywy, których bohaterowie zostaną niedługo ogłoszeni. Widzowie festiwalu co roku uczestniczą również w spotkaniach literackich, które są ważnym punktem programu imprez towarzyszących, podobnie, jak koncerty: plenerowe i bardziej kameralne, w klubie festiwalowym. Będzie także coś dla najmłodszych widzów. Co roku biorą też udział w przygotowanych specjalnie dla nich spotkaniach i seansach filmowych.

 

24. Przegląd Filmowy Kino na Granicy odbędzie się w dniach 29 kwietnia - 3 maja 2022 roku w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Sprzedaż akredytacji rusza 20 grudnia.

 

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.