Joanna Sarapata „W świetle emocji” – wystawa w szczecińskiej Willi Lentza

-
27.10.2023
Joanna Sarapata „W świetle emocji” – wystawa w szczecińskiej Willi Lentza

Wystawa zatytułowana „W świetle emocji” zaprezentuje 18 prac jednej z najbardziej rozpoznawalnych artystek współczesnych – Joanny Sarapaty. Wyjątkowe malarstwo, w którego centrum znajduje się kobieta, już 31 października zagości w szczecińskiej Willi Lentza.

 

Artystka znana z efemerycznych balerin i zmysłowych aktów, w świecie sztuki obecna jest od ponad trzydziestu lat. Rozpoznawalny styl malarki zdobył uznanie w wielu krajach, a do miłośników jej sztuki należą m.in.: Jose Carreras, Placido Domingo, Elton John, Rami Grumach, Rossy de Palma, Patricia Picasso i Rosemarie di Sapio (The Times Magazine).

 

W centrum twórczych rozważań Joanny Sarapaty od lat króluje kobiecość, a przedstawiane przez nią cechy obejmują zarówno siłę, jak i delikatność. Na najnowszą ekspozycję złożą się prace pochodzące z różnych okresów twórczości artystki. Widzowie będą mieli okazję do zobaczenia zarówno wczesnych dzieł, jak i zmysłowych aktów, subtelnych aniołów oraz finezyjnych balerin inspirowanych tancerkami Ballet de France.

 

Joanna Sarapata jest absolwentką paryskiej École Nationale Supérieure des Beaux Art, a jej obrazy były eksponowane już w 1987 roku, m.in. we Francji, gdzie mieszkała i pracowała przez prawie 20 lat, w Hiszpanii, gdzie żyła przez kolejne 8 lat, a także w Monako, Niemczech, USA i Szwajcarii. Od 1998 roku twórczość artystki można oglądać́ również w Polsce.

 

Wystawa dostępna dla publiczności od 31 października, odbędzie się w najmłodszej, samorządowej instytucji kultury w Szczecinie. Willa Lentza stanowi wyjątkowy przystanek na mapie miasta – zlokalizowana w historycznym miejscu, aktywnie prowadzi dialog z przeszłością, zachęcając zarazem do twórczego postrzegania sztuki współczesnej. Oprócz prezentowania dzieł uznanych artystów instytucja aktywnie wspiera młode talenty, także poprzez organizację konkursów.

 

Możliwość zwiedzania wystawy „W świetle emocji”, codziennie (oprócz niedziel i poniedziałków) w godzinach:

  • wtorek – 10:00-16:00
  • środa – 10:00-18:00
  • czwartek – 10:00-16:00
  • piątek – 10:00-16:00
  • sobota – 10:00-16:00


Wystawa: od 31 października do 8 grudnia.

Willa Lentza
al. Wojska Polskiego 84,
70-482 Szczecin

 

https://willa-lentza.pl/

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.