„Igraszki miłosne Carmen” – premiera w Operze Krakowskiej

-
05.06.2024
„Igraszki miłosne Carmen” – premiera w Operze Krakowskiej

Opera Krakowska ma przyjemność zaprosić na wyjątkową premierę baletową Igraszki miłosne Carmen, która odbędzie się już 7 czerwca! 

 

Ta pasjonująca opowieść o Carmen, wpleciona w dźwięki muzyki Manuela de Falli, Georgesa Bizeta i Rodiona Shchedrina, przeniesie Państwa w wir uczuć, pasji i miłosnych uniesień. Poznacie Państwo historię burzliwych relacji, namiętnych romansów oraz dramatycznych zwrotów akcji.

 

Igraszki miłosne Carmen to balet, bazujący na tańcu współczesnym z elementami tańca klasycznego. Spektakl podzielony jest na dwie części. Motywem przewodnim pierwszej jest muzyka Manuela de Falli El Amor Brujo. Widzowie poznają historię dzieciństwa Carmen, wzbogaconą opowieścią o burzliwych relacjach z matką i śmierci ojca. Część ta kończy się ślubem Carmen z Don Jose, który zostaje powołany do wojska.

 

Druga część Carmen Suita, skomponowana na kanwie popularnej opery Carmen G. Bizeta przez Rodiona Shchedrina, rozpoczyna się od wędrówki wojska i podróży. Dorosła Carmen zakochuje się w Escamillo, pomimo wcześniejszej relacji z Don Jose. W obliczu zdrady i ogromnej zazdrości Don Jose zabija Carmen, a także dezerteruje z wojska. Rozpoczyna się pogoń za dezerterem, którego na samym końcu udaje się schwytać i wymierzyć mu karę. W tle widzowie mogą obserwować niespełnioną miłość Micaelli do Don Jose, która stanowi uzupełnienie całej historii. Spektakl kończy się paralelą, w której symboliczną rolę odgrywa odchodzące wojsko: ukazuje zarówno koniec życia, jak i zamknięcie pewnego etapu.

 

Igraszki miłosne Carmen na Dużej Scenie Opery Krakowskiej już:

7 czerwca | godz. 18.30 | premiera 

9 czerwca | godz. 17.00

 

Więcej informacji na stronie internetowej Opery Krakowskiej:

https://opera.krakow.pl/spektakle/igraszki-milosne-carmen

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.