Finał pierwszej symfonicznej trasy koncertowej Narodowej Orkiestry Dętej

-
19.05.2022
Finał pierwszej symfonicznej trasy koncertowej Narodowej Orkiestry Dętej

We wtorek 24 maja 2022 roku o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie zabrzmi finał pierwszej symfonicznej trasy koncertowej Narodowej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Mariusza Dziubka z udziałem znakomitych solistów: Pawła Gusnara (saksofon) i Adama Rapy (trąbka).

Program wieczoru wypełnią zarówno znane dzieła w nowych aranżacjach – Bolero Maurice’a Ravela, Uwertura z Zemsty nietoperza Johanna Straussa syna, Mars z suity Planety op. 32 Gustava Holsta, czy Błękitna rapsodia George’a Gershwina z solową partią trąbki, jak również rzadko wykonywana w Polsce Uwertura pitsburska na orkiestrę dętą, fisharmonię, fortepian i perkusję Krzysztofa Pendereckiego oraz niezwykle ekspresyjny Koncert na saksofon altowy i orkiestrę dętą „Birds” japońskiego twórcy Toshio Mashimy, z improwizowaną kadencją pozwalającą na wyeksponowanie najlepszych walorów saksofonu. Słowo o muzyce wygłosi Anna Karna.

 

Narodowa Orkiestra Dęta powstała w 2019 roku z inicjatywy prezydenta Lubina Roberta Raczyńskiego. Blisko siedemdziesięcioosobowy zespół złożony z instrumentów dętych drewnianych i blaszanych oraz rozbudowanej sekcji perkusji tworzą etatowi muzycy i artyści współpracujący z orkiestrą projektowo. Repertuar orkiestry jest szeroki – obejmuje utwory muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej. Dyrektorem artystycznym i dyrygentem zespołu jest Mariusz Dziubek.

 

Bilety dostępne pod linkiem:

https://www.ebilet.pl/klasyka/koncert/symfoniczna-trasa-koncertowa-narodowej-orkiestry-detej/

 

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.