Finał Festiwalu Scena w Budowie | rozstrzygnięcie konkursu Złota Kieszeń

-
19.05.2024
Finał Festiwalu Scena w Budowie | rozstrzygnięcie konkursu Złota Kieszeń

Za nami uroczysta Gala Finałowa 8. edycji Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”, podczas której poznaliśmy tegorocznych finalistów nagród Złota Kieszeń.

 

Spośród 8 finałowych spektakli Jury (w składzie: Marek Waszkiel, Małgorzata Komorowska, Jarosław Cymerman oraz Elżbieta Wernio) przyznało nagrody konkursowe:

 

Złota Kieszeń za najlepszą scenografię (10.000 zł)

dla Fabiena Lédé

Uzasadnienie: za kreację przestrzeni scenicznej za pomocą mediów elektronicznych, których zastosowanie umiejętnie zbudowało dramaturgię przedstawienia The Employees, w reżyserii Łukasza Twarkowskiego, z Teatru Studio teatrgaleria w Warszawie.

 

Złota Kieszeń za najlepsze kostiumy – (10.000 zł)

dla Matyldy Kotlińskiej

Uzasadnienie: za twórcze potraktowanie formy kostiumu, kreację postaci oraz niekonwencjonalne i  atrakcyjne wpisanie ich w tło sceniczne spektaklu Calineczka, w reżyserii Jakuba Roszkowskiego z Teatru Ludowego w Krakowie.

 

Złota Kieszeń Nagroda Grand Prix (15.000 zł)

dla Katarzyny Borkowskiej

Uzasadnienie: za twórcze zsynchronizowanie scenografii, kostiumu i światła oraz kreację przestrzeni scenicznej bliskiej rzeczywistości emocjonalnej stworzonej przez Olgę Tokarczuk w przedstawieniu Empuzjon, w reżyserii Roberta Talarczyka z Teatru Śląskiego w Katowicach.

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Gala finałowa 8. Festiwalu Kostiumów i Scenografii „Scena w Budowie”

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.