Chopin w Willi Lentza. Recital Andrzeja Wiercińskiego. Zapowiedź cyklu koncertowego „Fryderyk Chopin w Willi Lentza. Dzieła wszystkie”

-
10.12.2023
Chopin w Willi Lentza. Recital Andrzeja Wiercińskiego

Już w piątek, 15 grudnia 2023 roku o godz. 19:00 w szczecińskiej Willi Lentza odbędzie się recital Andrzeja Wiercińskiego – Chopin w Willi Lentza.

 

Andrzej Wierciński to wybitny polski pianista młodego pokolenia. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach, studiował również na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu. Jest członkiem Penderecki Trio, które tworzy wraz z Mateuszem Makuchem (skrzypce) i Claudio Bohórquezem (wiolonczela). Wystartował w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (2021). Otrzymał liczne nagrody, m.in.: pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015), pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Saint-Priest (2019), III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hongkongu (2019), Złoty Medal na First International Music Competition w Wiedniu (2019), Grand Prize na Red Maple Music Competition w Toronto (2022).

 

Recital wybitnego muzyka jest zapowiedzią cyklu koncertowego „Fryderyk Chopin w Willi Lentza. Dzieła wszystkie”. „Fryderyk Chopin w Willi Lentza. Dzieła wszystkie” to cykl koncertowy, którego celem jest przedstawienie wszystkich dzieł wybitnego kompozytora. Wydarzenie organizowane przez szczecińską instytucję kultury Willa Lentza rozpocznie się w styczniu 2024 roku. Uczestnicy koncertów będą mogli zaznajomić się z całym dorobkiem twórczym Fryderyka Chopina i wysłuchać wybitnych artystów z Polski i zza granicy.

 

Punktami kulminacyjnymi cyklu „Fryderyk Chopin w Willi Lentza. Dzieła wszystkie” będą dwa wydarzenia – 1 sierpnia 2024 roku odbędzie się koncert upamiętniający 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w październiku 2024 roku w 175 rocznicę śmierci kompozytora będzie miał miejsce koncert nawiązujący do XIX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

Recital Andrzeja Wiercińskiego odbędzie się w piątek, 15 grudnia 2023 roku o godz. 19:00 w szczecińskiej Willi Lentza.

 

Wydarzenie biletowane.

 

https://willa-lentza.pl/

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.