„Chopin. Potęga znaku”. Wystawa czasowa w Muzeum Fryderyka Chopina

-
10.11.2021

Na co dzień obcujemy z licznymi wizerunkami Chopina, a przykładając do nich wielobarwne soczewki, tak naprawdę oglądamy samych siebie. Komunikaty „chopinowskie” nabierają intensywności szczególnie w czasie słynnych na całym świecie konkursów pianistycznych, czy kolejnych wielkich rocznic. Wystawa Chopin. Potęga znaku prowadzi nas więc od Chopina – kompozytora, do „Chopina” – znaku kulturowego, poddającego się różnorodnym zastosowaniom i interpretacjom.

Wystawa trwa od 15.10.2021 do 30.01.2022 r.

Jaka jest konstrukcja tego znaku? Kiedy mamy do czynienia z marką, symbolem, a kiedy z upamiętnieniem? Które przedstawienia są najczęściej remiksowane? Za pomocą zróżnicowanych obiektów – od przedmiotów codziennego użytku poprzez obiekty historyczne i dzieła sztuki współczesnej, chcemy zadawać pytanie „gdzie jest Chopin?”.

Na wystawę czasową „Chopin. Potęga znaku” zapraszamy do 30 stycznia 2022 roku.

Więcej o wystawie przeczytasz na stronie: https://muzeum.nifc.pl/pl/muzeum/wystawy-czasowe/51_15102021-30012021-potega-znaku/1.

Muzeum Fryderyka Chopina

ul. Okólnik 1, Warszawa

czynne: wt.-pt., godz 11-19

Wstęp bezpłatny: środa

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.