15. Międzynarodowy Festiwal Tańca Warsaw CI Flow. Święto tańca, performensu i improwizacji startuje już 4 lipca

-
28.06.2024
15. Międzynarodowy Festiwal Tańca Warsaw CI Flow

Fundacja Artystyczna Perform i Mazowiecki Instytut Kultury zapraszają wszystkich entuzjastów ruchu i sztuki do udziału w 15. Międzynarodowym Festiwalu Tańca Warsaw CI Flow. Tworzony przez artystów z całego świata festiwal potrwa od 4 do 11 lipca, a część wydarzeń jest bezpłatna i otwarta dla publiczności.

 

Różnorodność wydarzeń

Festiwal Tańca Warsaw CI Flow jest niepowtarzalną okazją do połączenia sztuki z aktywnością fizyczną, umysłu z ciałem, a także do odkrywania siebie poprzez ruch. Motywem przewodnim wydarzenia jest forma tańca oparta na zasadach dotyku, pędzie i dzielenia ciężaru partnerów tanecznych – kontakt-improwizacja (KI). Ta forma taneczna ma wiele wymiarów, takich jak eksploracja fizyczności, subtelny dialog między partnerami lub tworzenie grupowych kompozycji tanecznych.

 

Kontakt-improwizacja to wspaniała forma, która uczy świadomości ciała, współpracy, empatii i otwartości na nowe doświadczenia. Tancerze wykorzystują w tańcu intuicję, badają swoje potrzeby i granice. Reagują na bodźce z otoczenia i działania partnera, eksplorując przestrzeń wokół siebie – zaznacza Paulina Święcańska, dyrektorka Festiwalu Warsaw CI FLOW i prezeska Fundacji Artystycznej Perform. – Jest świetną rozwojową formą zarówno dla osób zaznajomionych z tańcem i rozwojem osobistym, jak i dla nowicjuszy. Cieszymy się, że festiwal od lat przyciąga setki uczestników zarówno zamkniętych, jak i bezpłatnych spotkań – dodaje.

 

Organizatorzy festiwalu przygotowali bogaty program zajęć podzielonych na kategorie według zainteresowań uczestników. Obejmują one warsztaty somatyczne, laboratoria performatywne, praktykę Underscore oraz wieczorne dżemy, które są czasem świętowania różnorodności i społeczności KI.

 

W tym roku obchodzimy 15., jubileuszową rocznicę festiwalu. Cieszy nas to, że w ciągu tych 15 lat zbudowaliśmy tak niesamowitą, inkluzywną i wspierającą się społeczność wokół tańca. Co roku poszerzamy koło miłośników kontakt-improwizacji, jak również rozwijamy swoje kompetencje i świadomość samych siebie poprzez wspólne warsztaty. Jesteśmy dumni z tego, że nasz festiwal stał się miejscem spotkań dla ludzi z różnych zakątków świata, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami i pasją. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu uczestników, artystów i nauczycieli tworzymy przestrzeń, gdzie każdy może poczuć się częścią większej całości, zainspirować się nawzajem oraz odkrywać nowe możliwości ekspresji i twórczości – podkreśla dr Klara Łucznik, kuratorka festiwalu.

 

Bezpłatne warsztaty dla dorosłych

Oprócz wydarzeń zamkniętych dla uczestników festiwalu organizatorzy zaplanowali także szereg bezpłatnych warsztatów otwartych. Należą do nich m.in. pokaz działań site-specific wraz z dżemem, który odbędzie się 8 lipca w Ogrodzie Krasińskich i wieczór performatywny połączony z pokazem nauczycieli, organizowany 9 lipca w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury, przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie.

 

W tegorocznej edycji Festiwalu szczególną uwagę poświęcono także aspektom teoretycznym kontakt-improwizacji, zapewniając osobom zainteresowanym tą formą taneczną możliwość udziału w dyskusjach i rozmowach oraz dostęp do bogatej biblioteki z materiałami na temat KI.

 

Bezpłatne warsztaty dla dzieci i rodzin 

Dla najmłodszych uczestników i ich rodzin została stworzona również specjalna przestrzeń do bezpiecznego i komfortowego poznawania kontakt-improwizacji, wspierającej wzajemne porozumienie poprzez spontaniczną zabawę. Celem tych zajęć jest promowanie samodzielności i budowanie zaufania do siebie, zarówno wśród młodszych, jak i starszych uczestników. Wszyscy zainteresowani rodzinną kontakt-improwizacją mogą wziąć udział w otwartych, bezpłatnych warsztatach „Bliskość w ruchu” 6 i 7 lipca w Mazowieckim Instytucie Kultury, przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie.

 

Unikalne doświadczenia taneczne

Wszystkie wydarzenia prowadzone będą przez doświadczonych nauczycieli i artystów, takich jak Ray Chang i Iwona Olszowska, oraz nowe, choć długo wyczekiwane twarze: Nina Martin i Anya Cloud.

 

W tym roku uczestnicy mogą oczekiwać wielu niezapomnianych doświadczeń, obejmujących intensywne sesje tańca, nauki technik kontakt-improwizacji oraz działań performatywnych. Zachęcamy do dołączenia do festiwalu, aby odkryć nowe wymiary tańca, rozwijać swoją twórczość oraz nawiązać wartościowe relacje w przyjaznej i wspierającej społeczności KI. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkie osoby niezależnie od wieku czy ich doświadczenia z tańcem – dodaje Zuzanna Bukowski, kuratorka festiwalu.

 

Więcej informacji o wydarzeniu: https://www.poland contact festival.com.

 

Bezpłatne wydarzenia festiwalowe:

  • Bliskość w Ruchu — warsztaty dla dzieci i rodziców: 6 i 7 lipca, godz. 13.00, Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12, Warszawa

https://www.facebook.com/events/963457505573847/963457512240513?ref=newsfeed

  • Pokaz działań site-specific wraz z dżemem, 8 lipca, godz. 18.00, Ogród Krasińskich, Warszawa

https://www.facebook.com/events/786604720238360/

  • Wieczór performatywny połączony z pokazem nauczycieli, 9 lipca, godz. 19.00, Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12, Warszawa.

https://www.facebook.com/events/1419756042005622/

 

Organizator: Fundacja Artystyczna PERFORM

Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa

Partner strategiczny: Mazowiecki Instytut Kultury

Patroni medialni: Radio Kampus, e-teatr.pl, taniecpolska.pl, Teraz Teatr, Charaktery, NaszeMiasto Warszawa, Prestoportal.pl, NN6T, Radio Kolor.

 

________

 

15. Międzynarodowy Festiwal Tańca Warsaw CI Flow: 4-11 lipca 2024

Lokalizacje: Mazowiecki Instytut Kultury ul. Elektoralna 12, Ogród Krasińskich
Wstęp: bezpłatne oraz płatne warsztaty i aktywności

 

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/396116046401464/

 

Pełen program wydarzeń i zapisy

Relacja z 14. edycji Festiwalu

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.