XXI Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania 2025. Znamy program!

-
18.05.2025

Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania to wydarzenie obecne na kulturalnej mapie Warszawy od ponad dwudziestu lat. Zbliża się jego XXI edycja, podczas której zaprezentują się zespoły m.in. z Włoch, Hiszpanii, Niemiec, czy Wysp Zielonego Przylądka. Prezentujemy pełny program Festiwalu.

 

XXI Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania odbędzie się w dniach 19 czerwca-1 lipca 2025 r. Organizowane od ponad dwóch dekad wydarzenie co roku przyciąga miłośników tańca współczesnego, prezentując różnorodne formy i estetyki z Polski i zagranicy.

 

W tegorocznym programie znalazły się spektakle zespołów z m.in. z Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Wysp Zielonego Przylądka i Polski. Festiwal otworzy projekt polsko-włoski Mandala Dance Company i Teatru Tańca Zawirowania pt. „Last chance” w chor. Paoli Soressy i Elwiry Piorun. Wśród pozostałych wydarzeń znalazły się m.in. spektakle Compagnia Bellanda, Tanzcompagnie/Gerhart-Hauptmann-Theater Görlitz-Zittau, Teatru Rozbark, OtraDanza i wielu innych. Nie zabraknie także polskich produkcji, w tym kilku spektakli Teatru Tańca Zawirowania. Ponieważ festiwal to doskonała okazja do spotkania z artystami o różnym doświadczeniu i pochodzeniu, organizatorzy po każdym ze spektakli zapraszają na rozmowy z twórcami.

 

Bilety na wydarzenia można kupić za pośrednictwem platformy www.kicket.com. Szczegółowy program i informacje znajdują się na stronie internetowej Teatru Tańca Zawirowania: www.zawirowania.pl.

 

Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa

 

Program XXI Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania 2025:

19 czerwca, godz. 19:30 „Last chance”, Mandala Dance Company (Włochy) & Teatr Tańca Zawirowania (Polska), chor. Paola Sorresso, Elwira Piorun

21 czerwca, godz. 19:00 „Terytorium”, Teatr Tańca Zawirowania, chor. Karolina Kroczak

22 czerwca, godz. 18:00 „Sounds Alive”, MASH Dance House (Izrael), chor. Ofra Idel

23 czerwca, godz. 19:30 „Late Lovers of Moon Snow”, Teatr Rozbark (Polska), reż. i chor. Anna Piotrowska

24 czerwca, godz. 19:30 „Gong”, [Ritmi Sotterranei] Contemporary Dance Company (Włochy), reż. i chor. Alessia Gatta

25 czerwca, godz. 19:30 „Amore Amaro”, Compagnia Francesca Selva (Włochy), chor. Francesca Selva

26 czerwca, godz. 19:30 „Simposio” i „La Dolce Vita”, Compagnia Bellanda (Włochy), chor. Giovanni Leonarduzzi i Lia Claudia Latini | „Ja — Teresa”, chor. Stefano Silvino (Polska)

27 czerwca, godz. 19:30 „W pogoni za…”, Teatr Tańca Zawirowania, chor. Elwira Piorun

28 czerwca, godz. 19:00 „Timeless Passion”, Fabula Saltica (Włochy), chor. Claudio Pisa, Laura de Nicolao | „Vacío”, OtraDanza (Hiszpania), chor. Asun Noales

29 czerwca, godz. 18:00 „Linie ciała, linie miasta”, Akademia Zawirowania, chor. Elwira Piorun, Krzysztof Łuczak (wydarzenie towarzyszące) | „Noya”, chor. Djam Neguin (Wyspy Zielonego Przylądka)

30 czerwca, godz. 19:30 „Es aqui”, Cía. Daniel Abreu (Hiszpania), chor. Daniel Abreu

1 lipca, godz. 19:30 Wert”, Tanzcompagnie/Gerhart-Hauptmann-Theater Görlitz-Zittau (Niemcy), chor. Massimo Gerardi

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.