Wernisaż wystawy „Korale z ziemniaków” Poli Esther w Akademickim Centrum Designu W Łodzi

-
05.07.2024

W piątek 5 lipca o 18:00 Akademickie Centrum Designu otworzy wystawę Poli Esther „Korale z ziemniaków”. Jest to polska artystka mieszkająca w Nowym Jorku. Zaprezentuje ona swoje prace odwołujące się do kobiecej tożsamości, zarówno tej tworzącej się w okresie dzieciństwa, jak i już ugruntowanej, choć potrzebującej dookreśleń. Esther w swoich dziełach żongluje atrybutami kulturowo kojarzonymi z kobiecością – od tych romantyzowanych i niewinnych, aż po te, które na przestrzeni wieków boleśnie wgryzły się w codzienność kobiet, kojarzonymi ze zjawiskiem patriarchalizmu. Wystawa jest częścią projektu „Praca kobiet nigdy się nie kończy".   

 

Termin wystawy:

5.07–5.08.2024 r.

 

WSTĘP WOLNY

 

Więcej informacji na stronie Akademickiego Centrum Designu

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.