Universal Wisdom. Wieczysta Mądrość. Wernisaż wystawy Andrzeja Ziółkowskiego w Willi Lentza

-
03.08.2023
Universal Wisdom. Wieczysta Mądrość. Wernisaż wystawy Andrzeja Ziółkowskiego w Willi Lentza

Już 5 sierpnia 2023 roku w zabytkowych wnętrzach szczecińskiej Willi Lentza, zostaną zaprezentowane fotografie Andrzeja Ziółkowskiego. Artysta znany z ukazywania odmiennych religii i miejsc kultu, poprzez ekspozycję zatytułowaną „Wieczysta Mądrość. Universal Wisdom” rzuci światło na piękno hinduskich Upaniszad, buddyjskich sutr, taoistycznej Tao Te Ching, Koranu, Biblii oraz hymnów sikhów. Tytuł wystawy został zainspirowany albumem fotograficznym o tej samej nazwie. Niezwykłe prace zabiorą publiczność w podróż dookoła świata, której nie da się zapomnieć.

fot. Andrzej Ziółkowski

 

Urodzony w Gdyni Andrzej Ziółkowski w latach 70. studiował elektronikę. Po latach spędzonych na pracy w przemyśle elektronicznym poświęcił się fotografii, która do dzisiaj stanowi jego największą pasję. Istotnym momentem w biografii artysty była wyprawa do Indii, podczas której natknął się na książkę „Universal Wisdom” autorstwa Bede Griffithsa (1906-1993). Lektura stała się inspiracją i duchowym przewodnikiem, a poszukujący miejsc kultu Ziółkowski, zawędrował do wielu krajów Azji Południowo-Wschodniej, uwieczniając podróże na zdjęciach.

fot. Andrzej Ziółkowski

 

Podczas wernisażu w Willi Lentza, odbędzie się spotkanie z fotografem prowadzone przez Małgorzatę Frymus. Artysta nakreśli widzom elementy swojej biografii i poszukiwań twórczych, a także odpowie na zadawane pytania. Wystawa „Wieczysta Mądrość. Universal Wisdom” stanowi wyjątkową okazję do przyjrzenia się odległym krajom i miejscom kultu.

 

Wstęp na wystawę jest wolny. Partnerami wydarzenia są BONI LIBRI, Stowarzyszenie ZAIKS oraz IDEA STUDIO.

 

fot. Andrzej Ziółkowski

 

Wydarzenie odbędzie się w Willi Lentza, która jest najmłodszą, samorządową instytucją kultury w Szczecinie. Miejsce stanowi niezwykły przystanek na mapie miasta, promując różnorodne przejawy sztuki. 

 

Wernisaż: 5 sierpnia 2023, godz. 17:00
Wystawa: do 30 września 2023


Willa Lentza, 

al. Wojska Polskiego 84,
70-482 Szczecin

 

Więcej informacji: Willa Lentza

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.