W Operze Bałtyckiej trwają próby do Aidy. W jednej z głównych partii Małgorzata Walewska

-
29.03.2022
Małgorzata Walewska (Amneris) podczas próby do Aidy w Operze Bałtyckiej,  fot. K. Mystkowski, KFP, Arch. Opery Bałtyckiej w Gdańsku

W Operze Bałtyckiej w Gdańsku trwają próby do Aidy w reżyserii Anny Wieczur, kierownictwo muzyczne – George Tchichinadze. W jednej z głównych partii wystąpi Małgorzata Walewska. Premiera odbędzie się 23 kwietnia.

Jedna z najwspanialszych oper w dorobku Verdiego będzie jednym z najbardziej widowiskowych inscenizacji przygotowanych w ostatnich latach na tej scenie. Spektakl reżyseruje Anna Wieczur (w Opera Bałtyckiej przygotowywała już Kandyda Leonarda Bernsteina w 2018), za stronę muzyczną odpowiada George Tchichinadze, scenografię przygotowuje Damian Styrna, kostiumy – Anna Chadaj.

 

Akcja opery nawiązuje do miejsca swojego pierwszego wystawienia, choć sięga do czasów starożytnych. Osią jej wydarzeń jest miłość, niemożliwa do spełnienia, pomiędzy tytułową etiopską niewolnicą a egipskim dowódcą Radamesem. To wzruszająca historia ukazująca konflikt pomiędzy uczuciem a powinnością, który niestety okazuje się nierozwiązywalnym.

 

Produkcja Opery Bałtyckiej to również wspaniali soliści. W jednej z głównych partii wystąpi Małgorzata Walewska, mezzosopranistka z imponującym dorobkiem artystycznym i wieloma sukcesami na międzynarodowej scenie operowej (m.in. Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Royal Opera House w Londynie).


 

George Tchichinadze kierownictwo muzyczne
Anna Wieczur reżyseria
Damian Styrna scenografia
Eliasz Styrna projekcje multimedialne
Anna Chadaj kostiumy
Izabela Sokołowska-Boulton, Wojciech Warszawski choreografia
Agnieszka Długołęcka przygotowanie chóru

 

OBSADA
Faraon Rafał Pawnuk / Piotr Nowacki
Amneris Małgorzata Walewska / Anna Bernacka / Karolina Sikora
Aida Jolanta Wagner / Soojin Moon-Sebastian
Radames Jacek Laszczkowski / Tomasz Kuk
Ramfis Rafał Pawnuk / Piotr Nowacki
Amonasro Leszek Skrla / Mariusz Godlewski
Kapłanka Karolina Sołomin
Posłaniec Krzysztof Brzozowski / Wojciech Winnicki

Orkiestra, Chór i Balet Opery Bałtyckiej
dyrygent George Tchichinadze


 

Premiera:
23 kwietnia, godz. 19
(spektakl premierowy będzie można również obejrzeć online jako live streaming)

Kolejne spektakle w sezonie 2021/22:
24, 26 kwietnia, 18-19 czerwca 2022

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.