Rawa Blues Festival: Rodzinny festiwal zagości w katowickim Spodku już po raz 41

-
15.09.2023
Rawa Blues Festival: Rodzinny festiwal zagości w katowickim Spodku już po raz 41

7 października w katowickim Spodku odbędzie się 41 edycja festiwalu Rawa Blues. Festiwal Rawa Blues nieraz udowadniał, że zasługuje na miano festiwalu rodzinnego. Dzieje się tak za sprawą otwartości na potrzeby rodzin z dziećmi czy ludzi niepełnosprawnych. Dzieci do ukończenia 15. roku życia oraz osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózku, są upoważnione do darmowego wejścia na teren festiwalu już od lat. Nie inaczej będzie i w tym roku.  Podczas tegorocznej edycji festiwalu Organizatorzy uwzględnili prośby uczestników festiwalu, wprowadzając udogodnienie w postaci wielokrotnego wejścia na teren Spodka podczas trwania imprezy.

 

Ukłonem w stronę publiczności są również ceny biletów, które nie uległy zmianie w stosunku do zeszłego roku. Jednak festiwal rodzinny to nie wyłącznie praktyczne udogodnienia, ale także dodatkowe atrakcje, z których będą mogli skorzystać słuchacze w każdym wieku.

 

Podczas 41. edycji nie zabraknie bloku koncertów w stylu rock’n’roll oraz rockabilly (17.00-19.00). W antresoli przygotowano dodatkowe atrakcje mające na celu stworzenie atmosfery rodem z lat 50. Każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. W strefie pin-up stylistki będą darmowo wykonywać fryzury i makijaże, a także prowadzić sprzedaż ubrań vintage z drugiej ręki. Miłośników starych nagrań ucieszy sklep z płytami winylowymi.

Rawa Blues, strefa pin-up

 

Dostępna będzie strefa dla dzieci, gdzie pod okiem plastyka nauczą się przekładać wyobraźnię na płótno. Za największą atrakcję można uznać wystawę Indian Motorcycle, najstarszej amerykańskiej firmy motocyklowej, której maszyny nie tylko zachwycą oko, ale również ducha, gdyż będzie można załapać się na rundkę wokół Spodka! Organizatorzy zachęcają gorąco do przybycia na festiwal w stylizacjach retro/vintage/rock’n’roll! Zwycięzców najlepszych stylizacji czeka nagroda!

 

Przypomnienie: w tym roku na Dużej Scenie katowickiego Spodka wystąpią: Altered Five Blues Band, Restless, Philip Sayce, Troy Redfern, Albert Cummings, Boogie Boys, Shaki’n Dudi,  Blueset, Robert Kordylewski,  Teksasy & Wojtek Cugowski. Do składu Dużej Sceny dołączy jeszcze laureat Małej Sceny, na której zaprezentują się w tym roku: Comin' To Town, Curly Cale, Duch Delta, Her Memories, Onus Blues, RoseMerry oraz Stonage Full of Sun.

 

Rawa Blues Festival to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się „in-door” (pod dachem). Laureat prestiżowej nagrody „Keeping The Blues Alive 2012” w kategorii Festiwal Międzynarodowy, przyznanej przez amerykańską The Blues Foundation.

 

Podczas ponad 40 edycji festiwalu, na festiwalowych scenach wystąpiła czołówka bluesowych artystów z kraju, jak i zza granicy. Warto przypomnieć, że festiwal gościł takich wykonawców jak: Junior Wells, Koko Taylor, Keb’Mo, Robert Cray, JJ Grey & Mofro, James Blood Ulmer & Vernon Reid, Otis Taylor, Eric Sardinas czy Blind Boys of Alabama.

 

Bilety na Festiwal do nabycia wyłącznie w sieci Ticketmaster.

 

www.rawablues.com

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.