Premiera poradnika Jessiki Woody „ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn”

-
16.09.2023
ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn

21 września do sprzedaży trafi książka ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn. Praktyczne sposoby radzenia sobie z dręczeniem rówieśniczym i budowania pewności siebie. Autorką poradnika jest Jessica Woody. Polską edycję książki przygotowało wydawnictwo Dobra Literatura.

 

Jednym z najtrudniejszych problemów, z jakimi borykają się dziewczynki, to bycie obiektem lub świadkiem nękania rówieśniczego. ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn to wyjątkowy, praktyczny przewodnik, który pomoże dziewczętom odzyskać głos i skutecznie sprzeciwić się prześladowaniu, niezależnie od tego, czy doświadczają go osobiście, czy dotyka ono ich przyjaciół (opis wydawcy).

Fragment poradnika „ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn”
Fragment poradnika „ANTYbullyingowa książka dla dziewczyn”

 

W książce omawiane są tematy związane z zastraszaniem między dziewczynami, znajdują się tu również ćwiczenia oraz praktyczne wskazówki, które pokazują, jak zwiększyć pewność siebie, radzić sobie z zastraszaniem i być bardziej empatycznym wobec innych.

 

Oprócz nauczenia dzieci, jak być wrażliwszymi, ten praktyczny przewodnik pomaga:

  • Lepiej zrozumieć problem dręczenia – pokazuje czym jest dręczenie/nękanie, dlaczego się zdarza, jaka jest różnica między nękaniem a dokuczaniem oraz czym różni się nękanie dziewcząt od nękania chłopców.
  • Wyrażać się kreatywnie – dziewczęta odkryją mnóstwo miejsca na własne zapiski, skłaniające do refleksji nad swoimi doświadczeniami, a także ćwiczenia, quizy, afirmacje i nie tylko, które pomogą im walczyć z bullyingiem.
  • Budować zdrowe przyjaźnie – dziewczęta dostaną narzędzia do wyjścia z toksycznej przyjaźni, nauczą się jak z szacunkiem nie zgadzać się z innymi oraz w jaki sposób nawiązać wspaniałe przyjaźnie na całe życie.

 

Daj dziewczętom narzędzia i wsparcie, których potrzebują, aby powstrzymać dręczenie i zastraszanie rówieśnicze.

 

www.dobraliteratura.pl/produkt/antybullyingowa-ksiazka-dla-dziewczyn-przemoc-rowiesnicza

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.