Perła Tańca dla Krzysztofa Pastora

-
23.05.2023
Perła Tańca dla Krzysztofa Pastora

Dyrektor Polskiego Baletu Narodowego został uhonorowany PERŁĄ TAŃCA, dorocznym wyróżnieniem Fundacji na rzecz Sztuki Tańca. Po sobotnim przedstawieniu tryptyku Beethoven i szkoła holenderska nagrodę wręczyła mu założycielka i prezeska Fundacji, była pierwsza solistka naszego baletu, pani Bożena Kociołkowska.

 

Krzysztof Pastor otrzymał z tej okazji statuetkę-miniaturę rzeźby W hołdzie polskim artystom baletu oraz nagrodę pieniężną ufundowaną przez marszałka województwa mazowieckiego, którą laureat zdecydował się publicznie przekazać na rzecz funduszu Przyjaciół Polskiego Baletu Narodowego.

 

Nagroda ustanowiona została w 2019 roku przez Fundację na rzecz Sztuki Tańca (FST) i od tego czasu przyznawana jest co roku wybitnym twórcom i przedstawicielom sztuki tańca, zasłużonym dla polskiego dziedzictwa kulturowego oraz promotorom tańca w Polsce i poza jej granicami. Rzeźba W hołdzie polskim artystom baletu została wzniesiona przez FST wg projektu Zbigniewa Stanucha i odsłonięta 8 października 2016 roku przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.