Norma w wersji koncertowej w Teatrze Wielkim w Łodzi

15.03.2022
Norma w wersji koncertowej w Teatrze Wielkim w Łodzi

 Kiedy blisko 40 lat temu (1983) pojawiła się w Teatrze Wielkim w Łodzi „Norma” – mistrzowskie dzieło Vincenzo Belliniego, publiczność zachwyciła się tym, co zobaczyła i usłyszała! Włoskie bel canto zabrzmiało na łódzkiej scenie z prawdziwą siłą w znakomitej interpretacji muzycznej i wokalnej pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego, z niezapomnianą Teresą May-Czyżowską w partii tytułowej. 

Dzisiaj Teatr wraca do tej dramatycznej opery z jej wspaniałymi, popisowymi ariami i ansamblami w koncertowym wykonaniu - z solistami, którzy na pewno nie zawiodą, a z pewnością zachwycą swoimi możliwościami wokalnymi, interpretacją muzyczną i owym bel cantem właśnie.
 

Przejmująca historia głównych bohaterów (Norma, Adalgisa, Pollione, Oroveso) pełna miłosnych perypetii, rozgrywających się w Galii będącej pod rzymską okupacją – jest nie tylko poruszająca i wciągająca widza w kulisy działań bohaterów; jest także znakomitym pretekstem dla ich efektownych i karkołomnych popisów wokalnych, których w tym dziele nie brakuje. Ku satysfakcji i uciesze publiczności.
 

Nie mamy wątpliwości, że tak jak pierwsza nasza „Norma” zelektryzowała wielbicieli opery, tak i to spotkanie z maestrią kompozytorską Belliniego i kunsztem wokalnym artystów tej miary, co Joanna Woś, Bernadetta Grabias, Weronika Leśniewska, Arnold Rutkowski, Grzegorz Szostak i Dawid Kwieciński, zachwyci i usatysfakcjonuje najwybredniejszych melomanów. Jest jednak jeden warunek – trzeba przyjść, usłyszeć i zobaczyć…
 

Opera w wersji koncertowej już 2 kwietnia 2022 roku o godz. 18:30 na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi.

 

obsada:
Norma – JOANNA WOŚ
Adalgisa – BERNADETT GRABIAS
Pollione – ARNOLD RUTKOWSKI
Oroveso – GRZEGORZ SZOSTAK
Clotilde – WERONIKA LEŚNIEWSKA
Flavio – DAWID KWIECIŃSKI

oraz chór i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi

dyrygent – TADEUSZ KOZŁOWSKI

przygotowanie chóru – Maciej Salski
światła – Adam Trautz
inspicjenci – Andrzej Kowalik, Zbigniew Pawełczyk

 

Więcej informacji i bilety tutaj

 

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.