Muzyka łagodzi obyczaje. Niedzielne poranki na Scenie Kameralnej Teatru Wielkiego w Łodzi

-
29.03.2023
Niedzielne Poranki w Teatrze Wielkim w Łodzi

Tymi słowami legendarnej postaci polskiego życia muzycznego XX wieku – Jerzego Waldorffa, pisarza, krytyka i publicysty muzycznego – Teatr Wielki w Łodzi pragnie zachęcić do uczestnictwa w nowym cyklu muzycznym na Scenie Kameralnej. Niedzielne poranki, bo taki będzie tytuł całego cyklu, to koncerty familijne dla wszystkich, dużych i małych wielbicieli dobrej muzyki i dobrej zabawy. Niedzielne poranki odbywać się będą dwa razy w miesiącu o godz. 11 w niedziele właśnie. Każde spotkanie będzie inne i wyjątkowe, dlatego już dzisiaj warto rezerwować wolny czas.

 

Jerzy Waldorff miał zwyczaj mawiać, że nie ma co klasyfikować muzyki na poważną, lekką czy rozrywkową; był zdania, że istnieje tylko muzyka dobra i zła. Trzymając się tej tezy, repertuar każdego spotkania będzie zaplanowany tak, by każdy mógł odnaleźć coś dla siebie, a artyści zrobią wszystko, by satysfakcja – Państwa i Ich – była pełna. Organizatorzy zapewniają, że z humorem i bardziej poważnie zaprezentowany zostanie repertuar niezwykle bogaty, gdzie wyobraźnia muzyczna i umiejętności interpretacyjne wykonawców – jak widzowie będą się mogli przekonać – są rozległe i często zaskakujące.

 

Zatem opera i operetka, pieśni i piosenki, arie i ballady, a czasem dla rozruszania mięśni lekcja baletowa. Zaproszeni do aktywnego udziału w lekcji zostaną nie tancerze, ale widzowie – na sali baletowej z udziałem solistów baletu Teatru Wielkiego w Łodzi.

 

Na dobry początek niedzielnych przedpołudni zaproponowane zostało spotkanie z różnymi gatunkami muzyki, w których soliści: Hanna Okońska, Dawid Kwieciński i Robert Ulatowski czują się dobrze i swobodnie, co udowodnią już 16 kwietnia 2023 roku o godz. 11.00. Akompaniował na fortepianie będzie Marcin Werner.

 

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza; niedzielne poranki czekają na Państwa na Kameralnej.

 

Dodatkowe informacje na stronie Teatru.

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.