Muzyczny początek czerwca w Teatrze Groteska

-
23.05.2024
Muzyczny początek czerwca w Teatrze Groteska

Koncert piosenek ze znanych i uwielbianych przez dzieci spektakli to propozycja Teatru Groteska na zbliżający się długi weekend. „Bajka posklejana archiwisty Jana” w reżyserii Lecha Walickiego swoją premierę będzie miała 31 maja, a 2 czerwca będzie można ją zobaczyć w otoczeniu zieleni Parku Zdrojowego Mateczny.

 

Na scenie zaprezentowanych zostanie dwadzieścia jeden piosenek z dwunastu spektakli – śpiewanych na żywo przez utalentowanych wokalnie aktorów Teatru Groteska. Piosenki będą przeplatane krótkimi scenkami rodzajowymi oraz narracjami tworzącymi spójną opowieść. Pchła Szachrajka, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych), Porwanie Baltazara Gąbki, Piękna i Bestia czy Ania z Zielonego Wzgórza – to tylko część tytułów, z których muzyczne przeboje zabrzmią podczas tego wyjątkowego koncertu.

 

Spektakl ma na celu zaprezentowanie i przybliżenie szerszej publiczności świata bajek teatru Groteska oraz świata teatru w ogóle, co w dobie modnego ostatnio zaspokajania potrzeb artystycznych u dzieci przy pomocy puszczanych na smartfonach – często wątpliwej jakości – utworów z internetu, będzie cenną odmianą, zarówno pod kątem doznaniowym, merytorycznym, emocjonalnym, jak i jakościowym – mówi reżyser Lech Walicki.

 

„Bajka posklejana archiwisty Jana” to spektakl muzyczny będący zwięzłą, mobilną, różnorodną, a zarazem bardzo efektowną kompilacją piosenek przygotowany z myślą o dzieciach od 4. roku życia.

 

Na piątkową premierę zostały ostatnie bilety! https://tiny.pl/df7rg

 

Wejściówki na niedzielny koncert w Krakowskiej Pijalni Zdrojowej w specjalnej cenie 30 zł dostępne są pod linkiem https://tiny.pl/dfmj.

Bajka posklejana archiwisty Jana

 

Dramaturgia i reżyseria: Lech Walicki

Oprawa scenograficzna: Julia Skrzyńska

Ruch sceniczny, choreografia: Marta Wołowiec

 

Występują:

Dominika Guzek

Małgorzata Hachlowska

Jagoda Jasnowska

Paweł Mróz

Jarosław Oberbek

Iwona Olszewska-Watemborska

Lech Walicki

 

Scena dla dzieci młodszych 

premiera: 31 maja 2024

czas trwania: 60 min. bez przerwy

spektakl dla widzów od 4 lat

bilety: www.groteska.pl

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.