Recital fortepianowy Leonory Armellini w Filharmonii Krakowskiej

-
22.02.2022
Recital fortepianowy Leonory Armellini w Filharmonii Krakowskiej

W piątek, 25 lutego 2022 roku o godz. 19.30 w Sali koncertowej Filharmonii Krakowskiej odbędzie się mistrzowski recital włoskiej pianistki – Leonory Armellini, laureatki V nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2021). Artystka wykona utwory Fryderyka Chopina: cztery ballady, dwa nokturny z opusu 32, Barkarolę Fis-dur op. 60, Tarantellę As-dur op. 43 oraz Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22. 

Trzydziestoletnia pianistka jest absolwentką klasy Sergio Perticaroliego w Akademii Muzycznej św. Cecylii w Rzymie. Swoją edukację pianistyczną kontynuowała pod okiem Lilyi Zilberstein (Musikhochschule Hamburg) i Borisa Petrushansky’ego (Accademia Pianistica di Imola). Finalistka XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ferruccia Busoniego, występowała na całym świecie, w tym w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Teatrze Maryjskim w Petersburgu, Filharmonii Narodowej w Warszawie. Na swoim koncie ma bogaty dorobek fonograficzny, obejmujący między innymi obydwa koncerty Fryderyka Chopina.

 

Artystka zaprezentowała się z powodzeniem już podczas Konkursu Chopinowskiego w 2010 roku, podczas którego była entuzjastycznie oklaskiwana przez publiczność. Już w 2011 roku zaproszona została ponownie do Warszawy, gdzie koncertowała podczas festiwalu „Chopin i jego Europa".  W Filharmonii Krakowskiej po raz pierwszy wystąpiła w 2014 roku, wykonując Koncert fortepianowy A-dur nr 23 KV 488 Wolfganga Amadeusa Mozarta z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Krakowskiej pod batutą Azisa Sadikovica.

 

Wraz z Matteo Rampinem napisała książkę zatytułowaną Mozart era un figo, Bach ancora di più (Mozart był fajny, Bach jeszcze bardziej), która doczekała się ośmiu wydań i została przetłumaczona na język hiszpański.

 

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.