Legendy Rocka w Arte TV

-
22.10.2022
The Clash

Posłuchaj największych gwiazd rocka, w ARTE TV. Usłyszysz m .in. Bee Gees, Eagles, The Clash oraz Jimmiego Hendrixa.

Legendy Rocka - The Clash

Dzięki unikalnemu połączeniu inteligencji, wściekłości i poezji The Clash ugruntowali swoją pozycję jako kwintesencja zespołu punk rockowego. Ich wspaniała kariera rozpoczęła się w 1976 roku, kiedy zaatakowali początki sceny punkowej w zachodnim Londynie. The Clash nadal wywiera wpływ na setki artystów na całym świecie.

Legendy Rocka - The Smiths

W latach osiemdziesiątych The Smiths zrewolucjonizowali scenę muzyczną dzięki unikalnemu i nowatorskiemu brzmieniu. Ich cztery albumy zainspirowały całe pokolenie muzyków. Przegląd historii angielskiej grupy alternatywnego rocka powstałej w Manchesterze w 1982 roku.

Legendy Rocka - Ramones

Bezczelni, ale skazani na to, by stać się żywą ikoną, zdolną wpłynąć na niezliczone współczesne zespoły. Z perspektywy czasu każdy powinien był poważnie potraktować Ramones - w czasach, gdy telewizja była zdominowana przez Abbę, ich dzwony, krótkie energiczne występy oraz niechlujny wygląd szokowały ówczesną scenę muzycznę. Znani krytycy muzyczni analizują udaną karierę tego zespołu.

Legendy Rocka - Eagles

Z pięcioma numerami 1 na listach przebojów, 14 hitami w pierwszej 40 i czterema albumami numer jeden, Eagles byli jednym z najbardziej utytułowanych zespołów lat 70. Pod koniec XX wieku ich dwa albumy studyjne - „Greatest Hits” (1971-1975) i „Hotel California” - znalazły się w pierwszej dziesiątce bestsellerów wszechczasów. Znani krytycy muzyczni analizują udaną karierę tego zespołu.

Legendy Rocka - Bee Gees

Dziennikarze i krytycy muzyczni analizują rozwój i sukces Bee Gees. Swój pierwszy kontrakt płytowy podpisali w 1963 roku z Festival Records. W marcu 1978 roku osiągnęli dwa pierwsze miejsca na amerykańskich listach przebojów z „Night Fever” i „Staying Alive”. Po zdobyciu pięciu nagród Grammy za Saturday Night Fever Bee Gees stali się światową sensacją, porównywalną po raz pierwszy z sukcesem The Beatles.

Jimi Hendrix "Hear My Train A Comin'"

Gitara akustyczna za 5 dolarów, którą kupił mu ojciec w latach 50., wystarczyła, by zaszczepić w nim pasję do muzyki, która uczyniła z niego legendę. W czasach, kiedy narodził się rock'n'roll, Jimi Hendrix ćwiczył piosenki wielkich mistrzów, które utworzyły jego niepowtarzalny styl: mieszankę bluesa, rocka i psychodelii. Po kilku latach spędzonych z Little Richardem i Wilsonem Pickettem, w 1966 roku, dziewczyna Keitha Richardsa przedstawia go Chasowi Chandlerowi z The Animals. W bezsennym Londynie lat sześćdziesiątych rodzi się Jimi Hendrix Experience. Reszta jest historią.
Zginął w wieku 27 lat, 18 września 1970 roku, u szczytu sławy, odciskając swoje piętno na kilku pokoleniach artystów. Dzięki wywiadom z przyjaciółmi i muzykami jak Paul McCartney oraz wcześniej niewydanymi archiwalnymi nagraniami legendarnych koncertów, dokument ten przedstawia muzycznego geniusza, przez wielu uważanego za największego gitarzystę w historii rocka.

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.