Jeszcze wszystko może się wydarzyć [o młodości]

01.05.2024

Możemy zapisać daty narodzin i śmierci człowieka, o wiele jednak jest trudniej wyznaczyć ramy czasowe jego młodości. Po zakończeniu dzieciństwa młodość trwa jeszcze do… 25. roku życia? Do czterdziestki? Do założenia rodziny? Do zdobycia doświadczenia? Do utraty zdrowia i sprawności? Do momentu, kiedy przestajemy wierzyć, że jeszcze wszystko przed nami?

Trudno zdefiniować młodość, ale – obok mnóstwa energii i poczucia, że śmierć jest tak odległa, że mogłaby nie istnieć – pewna nieokreśloność wydaje się być jej ważnym elementem. To czas kształtowania, kiedy istniejemy i przeżywamy wyjątkowo intensywnie, co kilka lat stajemy się kimś trochę innym, a przed nami rysuje się ogromna liczba możliwych scenariuszy naszej przyszłości. Jeszcze wszystko może się wydarzyć.

 

W tym miesiącu dziennikarze portalu Presto pochylają się nad różnymi aspektami młodości. Agnieszka Borowska pisze o zmieniającym się wizerunku młodości w starzejącym się społeczeństwie. Bartosz Buczyński opowiada o wyzwaniach, z którymi muszą zmierzyć się młodzi artyści na rynku sztuki. Maria Kożewnikow porozmawia ze śpiewaczką jazzową Kare Edwards o specyfice występów dla najmłodszych, zaś Marta Hoffmann przyjrzy się młodości w ujęciu romantycznych artystów.

 

Zapraszamy do lektury!

 

Zmierzch młodości

Społeczeństwo się starzeje – ten niezaprzeczalny fakt widzą wszyscy i w dodatku z wielu perspektyw. Ale co to właściwie znaczy? Jaki wpływ na kulturę ma zmiana

Młoda sztuka pod młotek

Czy pasję można łączyć z zyskiem? Oczywiście! Oto kilka spostrzeżeń dotyczących tego, co jest ważne, by nasza praca zaistniała na rynku kolekcjonerów dzieł

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.