Jeszcze wszystko może się wydarzyć [o młodości]
Możemy zapisać daty narodzin i śmierci człowieka, o wiele jednak jest trudniej wyznaczyć ramy czasowe jego młodości. Po zakończeniu dzieciństwa młodość trwa jeszcze do… 25. roku życia? Do czterdziestki? Do założenia rodziny? Do zdobycia doświadczenia? Do utraty zdrowia i sprawności? Do momentu, kiedy przestajemy wierzyć, że jeszcze wszystko przed nami?
Trudno zdefiniować młodość, ale – obok mnóstwa energii i poczucia, że śmierć jest tak odległa, że mogłaby nie istnieć – pewna nieokreśloność wydaje się być jej ważnym elementem. To czas kształtowania, kiedy istniejemy i przeżywamy wyjątkowo intensywnie, co kilka lat stajemy się kimś trochę innym, a przed nami rysuje się ogromna liczba możliwych scenariuszy naszej przyszłości. Jeszcze wszystko może się wydarzyć.
W tym miesiącu dziennikarze portalu Presto pochylają się nad różnymi aspektami młodości. Agnieszka Borowska pisze o zmieniającym się wizerunku młodości w starzejącym się społeczeństwie. Bartosz Buczyński opowiada o wyzwaniach, z którymi muszą zmierzyć się młodzi artyści na rynku sztuki. Maria Kożewnikow porozmawia ze śpiewaczką jazzową Kare Edwards o specyfice występów dla najmłodszych, zaś Marta Hoffmann przyjrzy się młodości w ujęciu romantycznych artystów.
Zapraszamy do lektury!