Cyrkulacje 2023 - Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego w CSK w Lublinie

-
26.09.2023
Cyrkulacje 2023 - Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego w CSK w Lublinie

Już w najbliższy weekend startuje jubileuszowa odsłona Wschodnioeuropejskiego Festiwalu Cyrku Współczesnego Cyrkulacje 2023 – przez ponad tydzień najlepsi artyści sztuk cyrkowych z Europy opanują przestrzenie CSK.

 

Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego CYRKULACJE

30.09–8.10.2023

Przestrzenie CSK

Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego CYRKULACJE to unikalny projekt na skalę międzynarodową, pokazujący najciekawsze zjawiska w tej dziedzinie sztuki w naszym regionie. Podczas festiwalu prezentowana jest twórczość artystów rezydujących lub/i pochodzących z krajów Europy Środkowo-Wschodniej: Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii, Białorusi, Czech, Węgier, Ukrainy, Słowacji. Obecność różnych stylów, odmiennych spojrzeń na cyrk współczesny jest fundamentalną ideą festiwalu – zaproszenia do spotkania, dialogu, prezentacji nowych zjawisk, wywołania artystycznego fermentu – cyrkulacji.

 

Festiwal składa się z uzupełniających się modułów, akcentujących różne oblicza cyrku współczesnego i różne potrzeby odbiorców, stąd też – szereg różnorodnych pokazów scenicznych, konkurs etiud, warsztaty i dyskusje. W ramach wydarzenia odbędą się pokazy pełnometrażowych spektakli – najbardziej charakterystycznych dla cyrku współczesnego, ale też krótkich form – etiud. Cyrkulacje są  przestrzenią dla prezentacji solowych jak i wieloosobowych, produkcji kameralnych i na wielką scenę, jednocześnie pokazując koloryt poszczególnych scen narodowych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

 

W tym roku CYRKULACJE świętują dziesięciolecie – z tej okazji zostanie przygotowany jubileuszowy spektakl specjalny, prezentujący wybranych finalistów poprzednich edycji Konkursu Etiud. Będzie to okazja do celebracji rozwoju festiwalu i samych artystów, którym udział w konkursie otworzył drogę do międzynarodowej kariery.

 

Wydarzenie organizowane przez Fundację Sztukmistrze i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w ramach Centrum Nowego Cyrku.

 

Informacje i bilety: cyrkulacje.eu

 

www.csklublin.pl

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.