ROZPOCZĘCIE 30. FESTIWALU MOZARTOWSKIEGO W WARSZAWIE

-
29.04.2021

Rok 2021 jest dla Warszawskiej Opery Kameralnej szczególny. To właśnie w tym roku obchodzi ona 60. rocznicę działalności, która zbiega się z 30. edycją Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie. To wyjątkowy czas: wypełniony premierami i kolejnymi twórczymi wyzwaniami. WOK zaprasza do oglądania wydarzeń na scenach teatrów oraz spektakli dostępnych online.

7 maja 2021 r. Galą Mozart Night zainaugurowany zostanie 30. Festiwal Mozartowski w Warszawie.

- Tradycyjnie w programie festiwalu melomani znajdą najsłynniejsze opery Wolfganga Amadeusza Mozarta, dzieła oratoryjne, kameralne i symfoniczne – mówi Alicja Węgorzewska-Whiskerd dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej, dodając, że ozdobą tegorocznej, jubileuszowej edycji wielkiego mozartowskiego święta będzie premiera „Don Giovanniego” w reżyserii Michała Znanieckiego.

GALA MOZART NIGHT, reż. Tomasz Cyz

To trzydziesta edycja festiwalu, przypadająca w dodatku w sześćdziesiąte urodziny instytucji, ale WOK zapewnia, że nie zwalnia, a wręcz podkręca tempo aż do brawurowego Presto.

W czasie blisko dwóch festiwalowych miesięcy wystawione będą opery „Czarodziejski flet” „Wesele Figara”, „Idomeneo”, „Cosi Fan Tutte” czy „Uprowadzenie z seraju”, tradycyjnie zabrzmi ikoniczne dla całej muzyki „Requiem”, dzieła kameralne a jeden z koncertów dedykowany jest mozartowskim uwerturom.

WESELE FIGARA, reż. Grzegorz Chrapkiewicz

Gwiazdami jubileuszowej edycji Festiwalu będą światowej sławy śpiewaczki Simone Kermes i Vivica Genaux. Wystąpią także tak uznani artyści i zespoły, jak Agnieszka Duczmal wraz z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Leszek Możdżer, Krzysztof Herdzin, Amici Veneziani oraz wybitni artyści związani z Warszawską Operą Kameralną.

Artystom w przeważającej większości towarzyszyć będzie orkiestra Warszawskiej Opery Kameralnej - Orkiestra Musicae Antiquae Collegium Varsoviense

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w pełnym reżimie sanitarnym, zgodnie z aktualnymi wytycznymi rządowymi.

Szczegółowe informacje dotyczące 30.Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie oraz bilety znajdują się na stronie:

https://operakameralna.pl/events/kategoria/30fm/

Finałem Festiwalu będzie Wielka Gala Operowa w dniu 4 lipca.

***

Powołany do życia w 1991 roku Festiwal Mozartowski to fenomen w skali światowej. Na przestrzeni lat wykonano w jego ramach wszystkie dzieła sceniczne kompozytora. Warszawska Opera Kameralna była jedyną instytucją, która posiadała je w stałym repertuarze, wielokrotnie prezentując je poza granicami i podbijając serca melomanów m.in. Japonii, Omanu, Libanu i niemal całej Europy.

Jubileuszowa 30. edycja została przeniesiona ze względu na pandemię, z 2020 na 2021 rok.

{info.pras.}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.