19. Festiwal „Chopin i jego Europa”

-
25.05.2023
Festiwal „Chopin i jego Europa”

Organizatorzy serdecznie zapraszają do zakupu biletów na koncerty 19. Festiwalu „Chopin i jego Europa”, który odbędzie się w dniach od 18 sierpnia do 1 września 2023 roku.

 

Bilety są dostępne na stronie bilety.nifc.pl oraz w kasach Muzeum Chopina w Warszawie (wt. - niedz. 10:00-18:00).

Więcej informacji na temat sprzedaży biletów: tel. (+48 22) 44 16 251/252 oraz [email protected].

 

Szczegółowy program Festiwalu znajduje się tutaj.

 

O Festiwalu

Jak co roku słuchać będziemy arcydzieł twórców doby Chopinowskiej i samego Chopina w wykonaniu artystów wybitnych, ale i kontrowersyjnych, m.in. Ivo Pogorelica, Piotra Anderszewskiego, Bruce’a Liu, Dang Thai Sona, Vadyma Kholodenko, Kate Liu, Lukasa Geniušasa, Aleny Baevej, Chouchane Siranossian, Anne Sofie von Otter i wielu innych.

 

Nie zabraknie najwierniejszych przyjaciół Festiwalu: Kristiana Bezuidenhouta, Fabia Biondiego, Benjamina Grosvenora, Philippe’a Herreweghego, Belcea Quartet i Apollon Musagète Quartett. Przed zbliżającym się 2. Międzynarodowym Konkursem Chopinowskim na Instrumentach Historycznych zagrają laureaci pierwszej jego edycji: Tomasz Ritter i Aleksandra Świgut. Dwukrotnie usłyszymy Koncert Es-dur na dwa fortepiany Wolfganga Amadeusza Mozarta: w interpretacji Dang Thai Sona i Bruce’a Liu oraz Kate Liu i Erica Lu z London Mozart Players pod dyrekcją Marka Mosia.

 

Wykonawstwo historyczne przeplatać się będzie ze współczesnym. {oh!} Orkiestra Martyny Pastuszki i Mateusz Kowalski przedstawią nam nieznaną wersję Koncertu f-moll Chopina. Poznamy rzadko wykonywane utwory Janiewicza, Mireckiego, Michałowskiego i Friedmana. Fabio Biondi z orkiestrą Europa Galante zaprezentuje kolejną operę Moniuszki w oryginalnym brzmieniu: tym razem będzie to Paria. Apollon Musagète Quartett zagra Zarębskiego i Lutosławskiego, a Filharmonia Narodowa pod batutą Andrzeja Boreyki Koncertem fortepianowym d-moll Johannesa Brahmsa i Symfonią Pieśni żałosnych Henryka Mikołaja Góreckiego zamknie Festiwal.

 

Organizatorem 19. Festiwalu „Chopin i jego Europa” jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, a dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Stanisław Leszczyński.

 

Festiwal „Chopin i jego Europa” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Mecenas: PKN Orlen

Partner główny: Totalizator Sportowy

Partnerzy: PZU, Lexus, Lot, Polskie Porty Lotnicze

 

Źródło informacji: NIFC

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.