"Zemsta nietoperza" z Opery Wiedeńskiej w KinoGram

-
04.01.2022
"Zemsta nietoperza" z Opery Wiedeńskiej w KinoGram

Początek roku i karnawału to tradycyjnie wśród melomanów czas operetki. 5 stycznia 2022 roku o 19.00 w KinoGram pokazana zostanie operetka wszech czasów z Opery Wiedeńskiej "Zemsta nietoperza" Johanna Straussa syna.

„Zemsta nietoperza” to brawurowa komedia pomyłek z intrygującym librettem w doskonałym tłumaczeniu Juliana Tuwima. Uznana została za arcydzieło operetki wiedeńskiej. Po pierwszym wystawieniu zdobyła światową sławę i do dziś niepodzielnie króluje w repertuarach największych teatrów operowych. 

 

Dzieło „króla walca” swoją popularność zawdzięcza błyskotliwym dialogom, dowcipnym, zaskakującym sytuacjom i śmiałej erotyce. Całość historii wieńczy porywająca muzyka przepełniona bogactwem melodii, oddająca charakter karnawałowych zabaw i nastroju beztroski. Wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę i pozwala przeżyć wspaniały wieczór wypełniony śpiewem i śmiechem.

 

Liczącą już kilkadziesiąt lat inscenizację tej legendarnej operetki (premiera odbyła się w 1980 roku), którą z pietyzmem wyreżyserował dla Opery Wiedeńskiej Otto Schenk, zarejestrowano na potrzeby kina w 2012 roku. Tym roztańczonym i rozśpiewanym spektaklem dyryguje Franz Welser-Möst, jeden z najwybitniejszych dyrygentów operowych i operetkowych świata, na co dzień współpracujący między innym z Festiwalem w Salzburgu. Spektakl Opery Wiedeńskiej jest według krytyków wzorcem wystawienia operetki. 

 

Więcej informacji oraz bilety na kinogram.pl oraz w aplikacji na smartfony Fabryka Norblina.

 

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.