Wystawa Lucii Mugnolo „W poszukiwaniu decydującego momentu w Willi Lentza

-
13.12.2023
Wystawa Lucii Mugnolo „W poszukiwaniu decydującego momentu” w Willi Lentza

Już w połowie grudnia zostanie otwarta pierwsza w Polsce wystawa włoskiej fotograf Lucii Mugnolo. Wystawę będzie można oglądać w szczecińskiej Willi Lentza. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę (16 grudnia 2023) o godz. 17:00.

 

Na wystawie zobaczymy ponad 70 fotografii prezentowanych w 5 cyklach tematycznych. Wśród prac znajdą się portrety, widoki architektury czy zdjęcia przedstawiające wakacyjne, nadmorskie życie. Artystka w niebanalny sposób portretuje region Kampanii – przygląda się mieszkańcom, wydarzeniom i intrygującym miejscom.

 

Na wystawie w Willi Lentza artystka zaprezentuje rozmaite i nieoczywiste oblicza stolicy włoskiej Kampanii w kilku rozdziałach, ukazujących zarówno samych neapolitańczyków, jak również konteksty ich życia codziennego przeplatanego ekscytującymi imprezami sportowymi, szalonymi festynami, sztuką wysoką i relaksem związanym z morzem, nad którym niezłomnie króluje nieprzenikniony Wezuwiusz – tłumaczy kuratorka wystawy Marta Wróblewska.

 

Lucia Mugnolo urodziła się i mieszka w Neapolu, gdzie prowadziła „Casa Mugnolo Home Gallery”. Od 2010 regularnie dokumentuje życie Neapolu i sąsiadujących miasteczek w regionie Kampania. Dyplom z fotografii uzyskała pod kierunkiem Liny Pallotty w Officine Fotografiche di Roma. Uczestniczyła w międzynarodowych seminariach fotograficznych prowadzonych przez takich profesjonalistów, jak: Toni Thorimbert, Francesco Zizola, Alan Marcheselli, Stefano Cerio, Kadir Van Lohuizen i Pep Bonet, podczas których poszerzała swój warsztat fotograficzny o rozmaite formy wypowiedzi artystycznej. Brała udział w pokazach zorganizowanych w Gallerie d’Italia, Fondazione Real Monte Manso di Scala, Magazzini  Fotografici, a także w Villi Pignatelli – Casa della Fotografia w Neapolu.

 

Kuratorką wystawy jest Marta Wróblewska – krytyczka sztuki, menadżerka kultury, doktor nauk o sztuce na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2020 działa jako niezależna kuratorka, współpracując z rozmaitymi instytucjami w Polsce i zagranicą, wśród których m.in.: Madre, Museo d’Arte Contemporanea Donnaregina w Neapolu (Włochy), Fondazione Morra w Neapolu (Włochy), Ipogeo dei Cristallini w Neapolu (Włochy), Gustav-Seitz-Museum w Trebnitz (Niemcy), Mark Rothko Center w Daugavpils (Łotwa), Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku.

 

Wstęp wolny.

 

Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających od 16 grudnia 2023 do 9 marca 2024.

 

Willa Lentza

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.