Symfonia dla przyszłości Ziemi – Paweł Pudło „Elements” [premiera płyty]

13.05.2021
Symfonia dla przyszłości Ziemi – Paweł Pudło „Elements” [premiera płyty]

Setki zaangażowanych osób, 9 lat pracy, dziesiątki instrumentów zrobionych ze śmieci to dopiero początek długiej listy służącej realizacji jednej idei – przedstawieniu wpływu człowieka na otaczające go środowisko. 22 Kwietnia podczas Międzynarodowego Dnia Ziemi swoją premierę będzie miała płyta „Elements” - nowoczesna opowieść o ludzkości oraz innych żywiołach, stworzona przez polskiego kompozytora Pawła Pudło.

Na płycie słuchacze znajdą 15 utworów symfonicznych w stylistyce muzyki filmowej z instrumentami etnicznymi i elektronicznymi oraz chórami śpiewającymi w językach suahili i po łacinie. Autor zabiera słuchaczy w nowoczesną muzyczną opowieść o ludzkości, zaczynając od początków współistnienia z przyrodą, przez wynalazki technologiczne, aż po zagubienie w świecie cyfrowym i zagrożenia wynikające z dewastacji środowiska naturalnego. Dodatkowo we wkładce do płyty znajdują się grafiki wykonane przez samego kompozytora, które ilustrują każdą z części tej godzinnej symfonii.

Album „Elements” w postaci ekskluzywnie wydanych płyt winylowych oraz CD dostępny będzie od 22 kwietnia w sklepach muzycznych w Polsce i na świecie. Płyta przedpremierowo dostępna jest na https://www.PawelPudlo.com/sklep oraz do posłuchania w serwisach streamingowych https://smarturl.it/ElementsPudlo

Paweł Pudło to polski kompozytor muzyki symfonicznej, kameralnej i filmowej. Reżyser przedsięwzięć multidyscyplinarnych łączących muzykę, sztuki wizualne i edukację. Jego muzykę wykonują wybitni muzycy polscy i zagraniczni współpracujący m.in. Berliner Philharmoniker, Filharmonią Narodową, Teatrem Wielkim czy NOSPR. Jego płyta „War Horns” została wyróżniona w kategorii „Płyta roku 2018 - muzyka klasyczna” przez czasopismo „HI-FI i Muzyka”.

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Dodaj komentarz