Numer 8 - Life-style muzyczne

28.05.2014

Muzyka to pasja, praca i sposób na życie:

 Biznes: Dlaczego makler gra na trąbce?
Ewa Maria Hordejuk: Co robi Piotr, manager wysokiego szczebla, w środowe popołudnie po pracy? Podpowiedź: nie wraca do domu. Może szlifuje business English? Nie, to we wtorki. Poszerza wiedzę na kursie zarządzania zasobami ludzkimi? Znowu pudło. W środowe popołudnie Piotr... ćwiczy na saksofonie grę melodii z filmu "Różowa Pantera". Żart? Wcale nie. W ostatnim czasie coraz częściej osoby z business class stawiają na rozwój muzyczny.
(cały artykuł przeczytasz w Presto nr 8 )
Muzyczne ilustracje do artykułu:
Na pasję czas musi się znaleźć! Jak mocno pasja może zaważyć na naszym życiu? Krzysztof Dziubek po godzinach gra i komponuje. A nawet zamierza wydać płytę:

 

 W pracy: Chciałem wyzwania, pomógł mi Mickiewicz
O tym, jak muzyka klasyczna i literatura piękna inspirują do tworzenia filmu oraz o marzeniach o szkole baletowej opowiada Mai Baczyńskiej reżyser Kamil Polak
(cały artykuł przeczytasz w Presto nr 8 )
Muzyczne ilustracje do artykułu:
Tak zapowiada się Świteź: Taki ma rozgłos:
Tak muzyka inspiruje wykonawców: A tak mówi o nim twórca:

 

 Podróże: Tatrzańskie legendy
Maja Baczyńska: Jest takie miejsce w Polsce, które od lat przyciąga artystów. Jedni cenili w nim ciszę i spokój, drudzy - ludowe tradycje, a jeszcze inni - nutkę adrenaliny albo możliwość zetknięcia się z artystyczną bohemą.
(cały artykuł przeczytasz w Presto nr 8 )
Muzyczne ilustracje do artykułu:
Podobno Mieczysław Karłowicz rok przed śmiercią zobaczył widmo Brockenu... Muzyka do baletu "Harnasie" Karola Szymanowskiego. Tytuł jasno sugeruje inspiracje:
Wojciech Kilar nie przebywał wśród górali. Co nie przeszkodziło mu inspirować się ich kulturą:  Człowiekiem gór był Stefan Kisielewski, krytyk, felietonista i mniej znany jako kompozytor:

 

 Muzyk prywatnie: Gdy artysta mówi miłość
O tym, czy twórca może stworzyć związek doskonały i czy jego partnerka musi podporządkować się jego karierze, z kompozytorem Tomaszem J. Opałką i jego narzeczoną, muzykologiem Marią Peryt, rozmawia Kinga A. Wojciechowska
(cały artykuł przeczytasz w Presto nr 8 )
Muzyczne ilustracje do artykułu:
Vitality, jeden z ulubionych utworów Marysi, napisany przez Tomka. Perkusista - mistrz! A to jedna z najnowszych kompozycji Tomasza J. Opałki, napisana dla Jadwigi Czarkowskiej:
Tomasz jako kompozytor muzyki do filmu: I kompozytor jako bohater filmu:

 

Gramy także rubryki:

Motyw główny
Solówka
W partyturze
Muzyczny know-how
Czułym uchem

Wróć do Spisu treści Numeru bieżącego
Sprawdź, o czym pisaliśmy w poprzednich numerach

 

Opublikuj:

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.