Numer 8 - Muzyczny know-how

Podglądamy klasykę od kuchni:

 Edukacja: Gdy dziecko szuka własnej melodii
Agnieszka Sakowicz: Dziecko wzrastające w otoczeniu pełnym muzyki zyskuje cenną pod wieloma względami muzykalność i dobry start w dalszą edukację.
(cały artykuł przeczytasz w Presto nr 8 )
Muzyczne ilustracje do artykułu:
TU NIE BĘDZIE ILUSTRACJI. TU BĘDZIE KONKURS DLA TWOJEGO DZIECKA. SZCZEGÓŁY JUŻ WKRÓTCE. ALE JUŻ DZIŚ SŁUCHAJCIE RAZEM BAJEK I MELODII, KTÓRE DO NICH ZOSTAŁY SKOMPONOWANE.

 

 Jak to działa: Zaszyfrowana (muzyczna) wiadomość
Marek Żurawski: Od zawsze człowiek starał się przekazać potomnym swoje dokonania, myśli i historie. Początkowo wykorzystywał do tego przekaz ustny, lecz ten nie był w pełni doskonały - informacje ulegały daleko idącym deformacjom, co przypominało nieco zabawę w "głuchy telefon".
(cały artykuł przeczytasz w Presto nr 8 )
Muzyczne ilustracje do artykułu:
Posłuchaj Salve Regina Franza Liszta. A nuty do tego utworu znajdziesz TU

 

 Tu się pracuje: Dyrygent podejrzany
Okiem operatora Zofii Goraj podglądamy młodych dyrygentów w akcji. Film z ich udziałem kręciła w Kielcach grupa filmowa MUDO Music Documentaries. Bohaterowie są beneficjentami programu "Dyrygent-rezydent" Instytutu Muzyki i Tańca. Komentuje reżyser filmu, Maja Baczyńska 
(cały artykuł przeczytasz w Presto nr 8 )
Muzyczne ilustracje do artykułu:
Tym razem jeden film ale za to PREMIEROWY! Po raz pierwszy publikowany trailer najnowszego filmu "Dyrygent - rezydent" Instytutu Muzyki i Tańca realizowanego przez MUDO Music Documentaries we współpracy ze Stowarzyszeniem Polskich Artystów Muzyków: 
Równolegle powstaje film podsumowujący II edycję programu "Kompozytor-rezydent", w którym jednym z bohaterów jest Tomasz J. Opałka, z którym rozmawiamy w rubryce Life-style Muzyczne:

 

Gramy także rubryki:

Motyw główny
Solówka
W partyturze
Czułym uchem
Life-style muzyczne

Wróć do Spisu treści Numeru bieżącego
Sprawdź, o czym pisaliśmy w poprzednich numerach

 

Opublikuj:

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów