Numer 3 - Life-style muzyczne

Muzyka to pasja, praca i sposób na życie

 Biznes: Praca dla rozrywki
Anastazja Rak: Kompozytor jest jak szewc, który szyje buty na miarę. Musi też być psychologiem, żeby wczuć się w nastrój wykonawcy. Jednak komponowanie, to praca jak każda inna i chociaż nie odbywa się od 9 do 17, to również wymaga wysiłku i zaangażowania.
(cały artykuł przeczytasz w Presto)
Muzyczne ilustracje do artykułu:
Komponowanie na wyciągnięcie ręki – warsztaty z Marcinem Nierubcem: Piosenkę z muzyką Marcina Nierubca śpiewa Maryla Rodowicz. A w tle kultowy serial:

 

 Podróże: Dźwięki wielkiego miasta
Agnieszka Baranik: Berlin znacznie później niż inne europejskie miasta zaczął pełnić funkcję narodowego ośrodka kultury. Pomimo tego, działają tu trzy wielkie sceny operowe, siedem orkiestr symfonicznych i około 150 teatrów.
(cały artykuł przeczytasz w Presto)
Muzyczne ilustracje do artykułu:
Miasto w muzyce - "Berlin, symfonia wielkiego miasta" fragment filmu w reżyserii Waltera Ruttmanna z 1927 r.: I muzyka w mieście - przedstawienie opery Albana Berga "Wozzeck" w Staatsoper w Berlinie:
W pracy: Puccini operuje razem ze mną
Tomasz Piotrowski rozmawia: Jaka muzyka rozbrzmiewa na sali operacyjnej? Dlaczego warto posyłać dzieci do szkoły muzycznej i co praca chirurga ma wspólnego ze sportami ekstremalnymi? O swojej muzycznej pasji opowiada dr Mirosław Dziekiewicz.
(cały artykuł przeczytasz w Presto)
Muzyczne ilustracje do artykułu:
Na sali operacyjnej - Intermezzo z opery “Madama Butterfly” Giacomo Pucciniego: I w zaciszu gabinetu - Uwertura do opery “Rusłan i Ludmiła” Michaiła Glinki pod batutą Jewgienija Mrawińskiego:

 

Gramy także rubryki:

Motyw główny
Solówka
W partyturze
Muzyczny know-how
Czułym uchem

Wróć do Spisu treści Numeru bieżącego

 

Opublikuj:

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów