Numer 3 - Czułym uchem

Poznajemy instrumenty muzyczne i akustyczne ciekawostki

Wszystkomające organy
Karolina Anna Kolinek: Jak zmieścić w pudełku całą orkiestrę? Dzisiaj to proste – wystarczy płyta CD w małym opakowaniu albo niewielki komputer z syntezatorem dźwięku. Sto lat temu zadanie to było nieco trudniejsze i wymagało niemałej inwencji konstruktorskiej.
(cały artykuł przeczytasz w Presto)
Muzyczne ilustracje do artykułu:
Wyłaniające się spod ziemi organy teatralne w Odeonie. Skąd się tam wzięły? Przeczytaj w Presto. Organista Bobby Pagan pokazuje, do czego zdolne są organy teatralne. Archiwalne nagranie z 1931 r.:

 

 Audionewsy
Do słuchania muzyki potrzebny jest dobry sprzęt. Przedstawiamy słuchawki Denon i głośniki Dali.
(trochę reklamy - także w Presto)
Muzyczne ilustracje do artykułu:
Słuchaj indywidualnie: Słuchawki DENON AH-D7100. Parę informacji dla audiofilów: Słuchaj z przyjaciółmi: Głośniki DALI EPICON 8. Wyglądają nieźle, a jak brzmią:

 

Gramy także rubryki:

Motyw główny
Solówka
W partyturze
Muzyczny know-how
Life-style muzyczne

Wróć do Spisu treści Numeru bieżącego

 

Opublikuj:

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów