Nowe zasady uczestnictwa w wydarzeniach TW-ON

-
20.12.2021
Nowe zasady uczestnictwa w wydarzeniach TWON

Rozporządzenia Rady Ministrów z 15 i 16 grudnia 2021 roku zmieniają obowiązujący limit miejsc na widowniach teatralnych z 50% na 30%. Zgodnie z wytycznymi limit nie obowiązuje osób posiadających ważny certyfikat COVID.

Aby w wydarzeniach mogło uczestniczyć więcej osób  Teatr Wielki - Opera Narodowa oferuje tak zwany bilet z certyfikatem COVID.

 

Limit 30% nie dotyczy osób, które okażą pracownikowi obsługi widowni przy wejściu do teatru bilet wraz z jednym z poniższych zaświadczeń:

 

- unijnym cyfrowym zaświadczeniem COVID,- zaświadczeniem o szczepieniu, potwierdzającym, że jego posiadacz otrzymał szczepionkę przeciwko COVID,
- zaświadczeniem o negatywnym wyniku testu, potwierdzającym, że jego posiadacz poddał się testowi NAAT lub szybkiemu testowi antygenowemu wymienionemu we wspólnym i - zaktualizowanym wykazie szybkich testów antygenowych na COVID, opracowanym na podstawie zalecenia Rady z dnia 20 stycznia 2021 r., wykonanym przez pracowników medycznych lub wykwalifikowany personel testujący w państwie członkowskim wydającym zaświadczenie, które wskazuje rodzaj testu, datę jego wykonania oraz wynik testu; test jest ważny 24h,
- zaświadczeniem o powrocie do zdrowia, potwierdzającym, że jego posiadacz powrócił do zdrowia po zakażeniu SARS-CoV-2 stwierdzonym na podstawie dodatniego wyniku testu NAAT wykonanego przez pracowników medycznych lub wykwalifikowany personel testujący.


Nieokazanie jednego z powyższych zaświadczeń skutkuje odmową wstępu na wydarzenie. W takim przypadku nie przysługuje zwrot środków za bilet.

 

W przypadku osób, które zakupiły bilet z certyfikatem COVID, należy zabrać ze sobą certyfikat (bądź okazać go na ekranie telefonu). Widzowie zobowiązani są także do zakrywania nosa i ust podczas całego pobytu w teatrze.

 

Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest też złożenie oświadczenia o stanie zdrowia w wersji online (na 48 godzin przed rozpoczęciem spektaklu) bądź w wersji papierowej w budynku Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Organizatorzy zachęcają do składania oświadczenia o stanie zdrowia online, co pozwoli usprawnić obsługę przed wejściem do teatru. Złożenie oświadczenia o stanie zdrowia obowiązuje wszystkie osoby.

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.