Mateusz Molęda zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Siergieja Kusewickiego 2023

-
17.11.2023
Mateusz Molęda zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Siergieja Kusewickiego 2023

Mateusz Molęda zwyciężył w prestiżowym III Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów im. Siergieja Kusewickiego we Włoszech.

 

Do konkursu zgłosiło się 247 kandydatów z ponad 30 krajów. Mateusz Molęda poza I nagrodą w konkursie otrzymał również Nagrodę Specjalną ufundowaną przez towarzyszącą Orchestra Sinfonica di Grosseto. Nagroda ta ma dla laureata szczególne znaczenie, gdyż przyznana została w tajnym głosowaniu z udziałem wszystkich muzyków orkiestry i niezależnie od wotum Jury. Drugą i trzecią nagrodę otrzymali Hae Lee (Korea Południowa) i Chaowen Ting (Tajwan).

 

W obecnym sezonie artystycznym Maestro będzie dyrygował Deutsche Radio Philharmonie Saarbrücken Kaiserslautern, Hamilton Philharmonic Orchestra w Kanadzie oraz London Mozart Players podczas ich koncertów w Niemczech. Ponowne zaproszenie otrzymał także od Nürnberger Symphoniker, z którymi współpracował w sezonie artystycznym 2017/18, pełniąc funkcję Stałego Dyrygenta Gościnnego.

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.