Krakowski festiwal czeka na najlepsze filmy z całego świata

-
08.10.2021

Ruszył nabór filmowych zgłoszeń na 62. Krakowski Festiwal Filmowy. Każdego roku, wraz z początkiem października rusza rywalizacja filmów z całego świata o prestiżowe miejsce w programie Krakowskiego Festiwalu Filmowego. 

 

Oczekujący w blokach startowych producenci i filmowcy już nadsyłają swoje propozycje filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i animowanych, a selekcjonerzy Festiwalu ruszają w różnych kierunkach świata w poszukiwaniu filmowych perełek, które zostaną zaprezentowane widzom w krakowskich kinach i online w całej Polsce na przełomie maja i czerwca.

 

Podobnie, jak w ubiegłych latach, zespół składający się z 20 krytyków, teoretyków filmu oraz twórców pod kierunkiem dyrektora Festiwalu, Krzysztofa Gierata wybierze filmy konkursowe spośród kilku tysięcy, które ubiegać się będą o kwalifikację.


Przyjmowanie zgłoszeń do konkursów filmowych odbywać się będzie w dwóch etapach: 

  • do 30 listopada 2021 dla filmów zrealizowanych przed 31 października 2021 oraz 
  • 31 stycznia 2022 dla filmów zagranicznych zrealizowanych po 31 października 2021 i do 15 lutego 2022 dla filmów polskich zrealizowanych po 31 października 2021.

 

LINK DO REGULAMINU I FORMULARZA: https://www.krakowfilmfestival.pl/62-kff/zglos-film-na-62-kff/  

 

62. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w krakowskich kinach od 29 maja do 5 czerwca oraz online w całej Polsce w dniach od 3-12 czerwca 2022. 

 

{info.pras.}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.