Zwycięzca Konkursu Chopinowskiego gra Mozarta

Ukazał się nowy album Seong-Jin Cho, zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego z 2015 roku! Album poświęcony jest jednemu z ulubionych kompozytorów artysty – Wolfgangowi Amadeuszowi Mozartowi. Artyście towarzyszy znakomita Chamber Orchestra of Europe pod dyrekcją Yannicka Nezet-Sequina.

Najwcześniejsze wspomnienia Seong-Jin Cho dotyczące Mozarta wiążą się z należącymi do jego rodziców nagraniami dwóch największych oper tego kompozytora: Wesele Figara i Czarodziejski Flet. Otworzyły one serce młodego muzyka na linie wokalne stworzone przez Mozarta, z całym ich światłem i cieniem, patosem i humorem, dowcipem i mądrością. Bezgraniczna wrażliwość zawarta w tej muzyce wciąż rezonuje w artyście: „Kiedy gram, staram się grać sercem, szczerze. Staram się przekazać swoje uczucia i emocje - zawsze próbuję opowiedzieć słuchaczom ciekawą historię. Mozart był kompozytorem, który znakomicie opowiadał historie”.

 

Spis utworów:
Piano Concerto No.20 in D minor, KV 466 [33’]
I Allegro
II Romanze
III Rondo, allegro assai
Piano Sonata No. 3 in B flat major, KV 281 [14´]
I Allegro
II Andante amoroso IG track
III Rondo (Allegro)
Piano Sonata No. 12 in F major, KV 332 [25’]
I Allegro
II Adagio
III Allegro assai
Fantasia No. 3 in D minor, KV 397 [7’] (bonus track na 2LP)

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów