Płyty. Posmakuj

24 Październik 2020
Debiutancki album Krzysztofa Komendarka – Tymendorfa, dedykowany Rodzicom i Żonie. Jego nazwa nie jest przypadkowa: utworzony na potrzeby płyty tytuł „ReViolation” oznacza bowiem „altówkową rewolucję”. Album ukaże się 27 listopada.
20 Wrzesień 2020
Album „The Orchid” to nowy tytuł w serii Polish Jazz o numerze 85! Maciej Gołyźniak - utytułowany polski perkusista do realizacji swojego autorskiego projektu w trio zaprosił znakomitych instrumentalistów: Roberta Szydło (bas), Łukasza Damrycha (piano) oraz gościnnie w czterech utworach Łukasza Korybalskiego (flugelhorn). Poruszający się dotąd muzycznie w przebojowym popie, alternatywie i progresywnym rocku Maciej Gołyźniak tym razem przemawia do nas językiem, który zawsze grał mu w duszy – to JAZZ! Nad wyraz nastrojowy i pięknie brzmiący jazz...
Co znajdziemy w środku? Siedem różnorodnch muzycznie utworów - barwną i instrygującą polifonię dźwięków, brzmień i nastrojów.
12 Wrzesień 2020
Od oplecionego w kubańskie rytmy Mozarta przez lekkiego Strausa do (nie)pompatycznego Elgara. Koniec wakacji pożegnał wszystkich kilkoma zaskakującymi albumami.  
31 Sierpień 2020
Album "Music of the Spheres" to debiut Aurora Orchestra dla Deutsche Grammophon. Oparty on jest na starożytnej greckiej koncepcji o ruchu planet, wytwarzającym niebiańską harmonię o głębokim pięknie i znaczeniu. Ta poetycka idea niesłyszalnej dla ludzkiego ucha muzyki w kosmosie stała się przewodnią koncepcją rozumienia wszechświata dla myślicieli i naukowców przez ponad dwa tysiące lat, od starożytności do renesansu.
18 Sierpień 2020
Dla wszystkich fanów drum & bassu i ambientu mamy dobrą wiadomość. Bywa, że liczba 13 kojarzy się z pechem, jednak 13. winyl w katalogu wydawniczym Absys Records skutecznie zadaje temu twierdzeniu kłam…
16 Sierpień 2020
Daniel Hope jest nie tylko jednym z najwybitniejszych skrzypków ostatnich dekad. To także artysta, którego każdy projekt muzyczny jest oryginalny i przemyślany. W swoich nagraniach przybliża publiczności piękno mniej znanych utworów i prezentuje bogactwo muzycznych tradycji. Jego najnowszy album jest tego świetnym przykładem.
29 Lipiec 2020
Zamiast rozstroju nerwowego przy muzyce romantycznej, na długie letnie wieczory zapewne lepszym towarzyszem będzie muzyka barokowa i oczywiście kieliszek chablis. Barok z bogactwem rytmów, pewnym przerysowaniem, barwnością jest najlepszą ucieczką od pandemicznej rzeczywistości. Ostatnio jest dokąd uciekać, gdyż na rynku ukazało się kilka albumów, na które warto zwrócić uwagę.
1 Lipiec 2020
Skoro nie można wyjechać na plażę do Hiszpanii, to drugą najlepszą opcją pozostaje słuchanie muzyki wokalnej. Jeśli ktoś ma bujną wyobraźnię, to nie będzie dla niego większej różnicy między Haendlem a Costa del Sol.
Samuel Mariño to młody śpiewak, który właśnie wydał swój debiutancki album. „Care Pupille” to wybór raczej mało znanych arii z oper Haendla oraz Glucka. Nagranie jest inspirowane koncertem, który obaj kompozytorzy wykonali w Londynie w 1746 r. Zespołem Händelfestspielorchester Halle dyryguje Michael Hofstetter.
19 Czerwiec 2020
Przedstawienie operowe może być niezapomnianym przeżyciem artystycznym. Obecnie wciąż nie wiadomo, kiedy w Wielkiej Brytanii będziemy mogli obejrzeć operę na scenie, zatem warto sięgnąć po ostatnie nagrania. Wprawdzie nic nie dorówna muzyce wykonywanej na żywo, to jednak dobre nagrania mogą przybliżyć nam emocje i piękno, do którego chwilowo nie jest możliwy.
17 Maj 2020
Najnowszy solowy album Franco Fagioliego wydany przez Deutsche Grammophon przedstawia arcydzieła neapolitańskiego kompozytora operowego Leonarda Vinci. Veni, Vidi, Vinci prezentuje kilkanaście arii da capo, w tym światową premierę siedmiu nagrań.


Vinci: L‘Ernelinda - "Sull'ali del suo amor"
Późnobarokowe arcydzieła wracają do życia na najnowszym albumie Franco Fagioliego dla Deutsche Grammophon: Leonardo Vinci – Veni, Vidi, Vinci

Strony