William Szekspir w muzyce klasycznej na początek grudnia!

2 grudnia w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się koncert z okazji obchodów 400. rocznicy śmierci Williama Szekspira, ojca nowożytnego teatru europejskiego.
 
Inspirującego wpływu tego genialnego artysty na twórców rożnych epok dowodzi precyzyjnie dobrany program koncertu, w którym znajduje się poruszająca suita z jednego z najpiękniejszych spektakli baletowych XX wieku: „Romea i Julii”. Wszystkie zaprezentowane tego wieczoru przez artystów i Orkiestrę PFB utwory nawiązują do dramatów Szekspira i ich magicznego klimatu na pozór zamkniętych na siebie światów życia i śmierci.
 
Orkiestrę PFB i solistów – Belle Ting i Duet Shin&Park (na zdj.): Clarę Mijung Shin i Samuela Sangwook Park poprowadzą dyrygenci z Austrii, Polski, Rosji i Litwy.
Wszyscy gościnni artyści, którzy wystąpią w Filharmonii Bałtyckiej, są studentami lub absolwentami Wiedeńskiego Konserwatorium.
 
Bilety do nabycia w kasach i online na www.filharmonia.gda.pl.

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów