Voice of Hope [koncert wiolonczelistki Camille Thomas w Filharmonii Łódzkiej]

-
16.06.2021

Na zakończenie trudnego, pandemicznego sezonu artystycznego w Filharmonii Łódzkiej zabrzmi „Głos nadziei” – tak właśnie zatytułowała swoją płytę francusko-belgijska wiolonczelistka Camille Thomas. Wybrane utwory z tego albumu wykona 19 czerwca z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej pod batutą Pawła Przytockiego.

Thomas (*1988) znana jest jako pierwsza w historii wiolonczelistka, która podpisała kontrakt z Deutsche Grammophon.  W imponującym tempie rozwija międzynarodową karierę. Wśród dyrygentów, z którymi pracowała, są Paavo Järvi, Mikko Franck, Marc Soustrot, Darrell Ang, Kent Nagano, Stéphane Denève. Grała z Niemiecką Orkiestrą Kameralną w Bremen, orkiestrą Akademii Świętej Cecylii, Sinfonia Varsovia, Orkiestrą Narodową w Bordeaux i in. Bardzo aktywna była w okresie pandemii, nagrywając klasyczne dzieła wiolonczelowe w pustych wnętrzach muzeów Paryża i okolic – filmiki z tymi wykonaniami zdobywały tysiące odsłon na portalach społecznościowych.

Koncert z udziałem Camille Thomas rozpocznie jej rezydencję artystyczną w Filharmonii Łódzkiej, która będzie trwać przez cały następny sezon. Na ten czas zaplanowano kilka koncertów symfonicznych i kameralnych z jej udziałem.

Filharmonia Łódzka
19 czerwca 2021, 19.00

INAUGURACJA REZYDENCJI ARTYSTYCZNEJ CAMILLE THOMAS W FŁ

Wykonawcy:
Camille Thomas – wiolonczela
Paweł Przytocki – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna FŁ

Konrad Mielnik – prowadzenie koncertu

W programie utwory z ostatniej płyty C. Thomas „Voice of Hope”:

M. Ravel – Deux melodies hebraiques: Kaddish
Ch.W. Gluck / M. Herzog – „Orfeusz i Eurydyka”: „Taniec błogosławionych duchów”, w aranżacji na instrumenty smyczkowe i wiolonczelę solo
H. Purcell / M. Herzog – „Dydona i Eneasz”: „Lament Dydony”, w aranżacji na instrumenty smyczkowe i wiolonczelę solo
G. Mahler – Adagietto z V Symfonii cis-moll
J. Williams – „Lista Schindlera”, temat główny w aranżacji na instrumenty smyczkowe i wiolonczelę solo
A. Dvořák / F. Kreisler – Pieśni cygańskie op. 55: „Songs My Mother Tought Me”

przerwa

M. Bruch – „Kol Nidrei”, Adagio na wiolonczelę i orkiestrę op. 47
F. Say – Koncert na wiolonczelę i orkiestrę „Never Give Up” op. 73 (łódzka premiera)

Tego wieczoru będzie można kupić płyty solistki i otrzymać jej autograf

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.